Haberi Paylaş

Kahramanmaraş Valiliği İlçe Değerlendirme Toplantısı Göksun'da Yapıldı

Kahramanmaraş Valiliği İlçe Değerlendirme Toplantısı Göksun'da Yapıldı

Yerel Haberler

Kahramanmaraş Valiliği İlçe Değerlendirme Toplantısı, Vali Şükrü Kocatepe Başkanlığı'nda Göksun ilçesinde yapıldı.

Kahramanmaraş Valiliği İlçe Değerlendirme Toplantısı, Vali Şükrü Kocatepe Başkanlığı'nda Göksun ilçesinde yapıldı.

Vali Kocatepe, Göksun Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda yaptığı konuşmada, amaçlarının ilçelerde vatandaşlarla bir araya gelip sorunları birinci ağızdan dinleyip, ilgili daire ve kurum müdürleri ile çözüm bulmak olduğunu söyledi.

Vali Kocatepe, şöyle konuştu:

"Kahramanmaraş'ın merkezinden en ücra köşesine kadar yaşayan hemşehrilerimizle bir araya gelip onların sıkıntı ve taleplerini dinlemek için ilçelerimizde toplantı düzenlemeye karar verdik. İlçeden her köy muhtarımız, belediye başkanımız il merkezine gidemeyebilir veya bazısı gider, bazısı gidemeyebilir. Burada bir araya gelerek, yerinde inceleyerek, varsa çözüm önerilerinizi de sizlerden alıp onlarla birlikte bundan sonraki çalışmalarımızda bize rehber olacak, Göksun'la ilgili sorunlar ve çözümler rehberini burada tespit etmek istiyoruz.

Bundan sonra yapacağımız çalışmalarda sizin bize bildireceğiniz konular ve öneriler mutlaka bize büyük bir ışık tutacak ve bizim çalışmalarımıza sürat kazandıracaktır. Şu anda bir araya gelmişken düşündüğünüz, biz yokken ifade ettiğiniz soruları veya geleceğe yönelik çözüm önerilerinizi burada ifade ederseniz hem demokratik meclis gibi bir fonksiyon elde etmiş oluruz hem de biraz önce arz ettiğim gibi bundan sonraki yapacağımız çalışmalarda sizin bu önerileriniz bize çok önemli bir rehber oluşturacaktır. Burada sizlerin sorunları ve çözüm önerileriniz konusunda fikir ve isteklerinizi tespit ederek, burada bulunan ilgili daire müdürleri sizleri sorunların çözülmesi konusunda bilgilendireceklerdir. "

Göksun Kaymakamı Mehmet Sinan Yıldız da sine vizyon eşliğinde Göksun'da yapılan çalışmalar ve yeni projeler hakkında bilgi verdi, ilçenin sorunlarını dile getirdi.

Daha sonra söz alan belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum ve oda başkanlarının temsilcileri, vatandaşlar sıkıntı ve taleplerini ilettiler. Sorunları ve talepleri dinleyen ilgili daire ve kurum müdürleri, kendi kurumları ile ilgili katılımcılara bilgilendirme yaptı.

Toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Güngör, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Defterdarı Osman Kocaş, Orman Bölge Müdürü Halil Coşkun, DSİ 20. Bölge Müdürü H. İbrahim Dağlıoğlu, İl Müftüsü Muhammet Gevher, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Kabakçı, İl Sağlık Müdürü Reha Hüdayioğlu, Tarım İl Müdürü Mehmet Gündoğdu, İl Sanayi ve Ticaret Müdürü Nesih Tanrıverdi, İl Çevre ve Orman Müdürü Hüseyin Çanak, daire amirleri, belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, muhtarlar, oda temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title