Haberler

Jandarma Teşkilatının 175. Kuruluş Yıl Dönümü

Jandarma teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümü Kırşehir'de törenle kutlandı.

Jandarma teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümü Kırşehir'de törenle kutlandı.

İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törene, Vali Vekili Serdar Polat, Garnizon Komutanı Albay Türker Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Veli Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şahin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Serdar Polat, burada yaptığı konuşmada, iç güvenliğin teminatı, toplumun can ve mal güvenliğinin en önemli sorumlularından biri olan jandarma teşkilatının, sorumluluk alanının genişliğine rağmen 175 yıldır görevini başarıyla sürdürdüğünü söyledi.

Jandarma teşkilatının Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, güvenilir, görev aşkıyla hareket eden, azimli ve özverili çalışmalarının her türlü takdirin üzerinde bir kurum olduğunu ifade eden Polat, "Jandarma teşkilatı nitelikli personeli, donanımı, vatan sevgisi, üstün vazife bilinci ve kabiliyetiyle kendisinden beklenen görev ve sorumlulukları azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum" dedi.

Garnizon Komutanı Albay Türker Yılmaz da Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak ulusun kendilerine olan teveccühünün bilinci içinde var olan güven ve sevgi bağını koruma ve güçlendirme azminde olduklarını belirtti.

Türk milletinin sonsuz güvenini kazanan Türkiye Cumhuriyeti jandarmasının kurulduğu günden bu yana, günlük yaşamın her anında, ülkenin her noktasında, gece gündüz, sıcak soğuk, yağmur çamur demeden halkın hizmetinde olduğunu anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Mensubu olmaktan onur duyduğumuz, kurulduğu günden bugüne yüce milletimize ve güzel vatanımıza sadakatle hizmet eden jandarma teşkilatının 175. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. 175 yıllık köklü tarihi ile Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bugüne milletimizin sevgisini kazanmıştır."

Tören geçişinin ardından narkotik köpeği "Cimri" gösteri yaptı. - Kırşehir

Kaynak: AA / Yerel

Türker Yılmaz Serdar Polat Veli Şahin Kırşehir Yerel Haberler

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına sokak köpekleriyle ilgili talimat verdi

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına sokak köpekleriyle ilgili talimat verdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Talimatı verdim, bakanlığımıza bağlı 300 mal müdürlüğü kapatılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Talimatı verdim, bakanlığımıza bağlı 300 mal müdürlüğü kapatılacak

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
Atatürk portresini İstanbul'un farklı noktalarına bıraktılar! Halkın tepkisi bakın ne oldu

Atatürk portresini İstanbul'un farklı noktalarına bıraktılar! Halkın tepkisi bakın ne oldu

title