İlk Karne Heyecanı - Haberler
Haberi Paylaş

İlk Karne Heyecanı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
İlk Karne Heyecanı

Diyarbakır’da 2014-2015 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı tamamlanırken, ilk defa karne ile tanışan anaokulu öğrencileri heyecanlarını gizleyemedi.

Diyarbakır'da 2014-2015 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı tamamlanırken, ilk defa karne ile tanışan anaokulu öğrencileri heyecanlarını gizleyemedi.

Ülke genelinde 2014-2015 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı tamamlandı. Bugün okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerden yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 900 bin öğretmen 15 günlük yarıyıl tatiline girdi. Diyarbakır'da 9 öğretmen ve 210 öğrenci ile eğitim veren Şehit Teğmen Ayfer Gök Anaokulu'nda da yarıyıl heyecanı yaşandı. 36-72 aylık çocukların fiziksel, duygusal, zihinsel gelişimlerini sağlamak, yaparak-yaşayarak öğrenme ortamlarını oluşturmak, saygı, sevgi, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma ve paylaşma gibi davranışları kazandırmak, vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, milli ve manevi değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş düşünceli hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlayan bir okul vizyonu ile eğitim yapan Şehit Teğmen Ayfer Gök Anaokulu'nda 210 öğrenciye karneleri dağıtıldı. Minik çocukların karnelerini almak üzere okula giden veliler de ilk defa karne alan çocuklarının heyecanına ortak oldu. Güller, Papatyalar, Zambaklar, Karanfiller, Menekşeler ve Laleler sınıfları ile eğitim veren okulda öğretmenler tarafından özel tasarım ile hazırlanan karneler çocuklara dağıtıldı. Karneler ile birlikte çeşitli hediyeler de alan 3 ile 6 yaş grubundaki minik çocuklar sevinçlerini velilerine sarılarak gösterdi. Bu yıl yeni anaokuluna kaydı yapılan minikler ise ilk defa karne almanın heyecanını yaşadı. - DİYARBAKIR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Diyarbakır, Ayfer Gök, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title