Haberler

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve Öğrenciler Şehit Mahmut Yıldırım'ı Ailesini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve Kilim Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Mardin-Diyarbakır karayolundaki terör saldırısında şehit düşen 28 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım’ın ailesini ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve Kilim Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Mardin- Diyarbakır karayolundaki terör saldırısında şehit düşen 28 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım'ın ailesini ziyaret etti.

Ziyarete, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, İl Müftü Yardımcısı Mahmut Taşyapan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Karaca, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Kilim Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Abdulvahap Gökalp, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Ziyarette Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Şehit Mahmut Yıldırım'ın babası Necati Yıldırım'a Türk bayrağı, plaket takdim etti. Ayrıca İl Müftü Yardımcısı Mahmut Taşyapan ise Kuran-ı Kerim hediye ederek başsağlığı dilediler.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı yaptığı kısa konuşmada, "Şehitlik, yüce dinimizde peygamberlikten sonra en yüksek manevi mertebedir. Şehitlik, Hakk'a yürümenin en güzel şeklidir.Yüce Rabbimiz "Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin, zira onlar diridirler, fakat siz farkında değilsiniz". Buyururken Sevgili Peygamberimiz (sas) de "Allah yolunda ölmek şehitliktir" müjdesini vermiştir.Bugün burada ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna canını feda eden muazzez şehidimize Rabbim rahmetler ihsan eylesin! Anne baba ve yakınlarına da sabır, başsağlığı dilerim" diyerek sözlerini tamamladı.

Şehit Babası Necati Yıldırım da öğrencilere ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Yılmaz'a ziyaretten dolayı teşekkür etti. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mahmut Yıldırım Osman Elmalı Diyarbakır Mardin Yerel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Pazar günü eczaneler açık mı, kapalı mı? 21 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir nöbetçi eczaneler! Baraj doluluk oranı 21 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

title