İl Genel Meclisi 4'üncü Birleşiminde 4 Gündem Maddesini Görüştü - Haberler
Haberi Paylaş

İl Genel Meclisi 4'üncü Birleşiminde 4 Gündem Maddesini Görüştü

İhlas Haber Ajansı - Yerel
İl Genel Meclisi 4'üncü Birleşiminde 4 Gündem Maddesini Görüştü

Bilecik İl Genel Meclisi mart ayı 4’üncü birleşimi, Meclis Başkanı Serkan Yıldırım başkanlığında yapıldı.

Bilecik İl Genel Meclisi mart ayı 4'üncü birleşimi, Meclis Başkanı Serkan Yıldırım başkanlığında yapıldı.

Bilecik İl Özel İdaresi, İl Genel Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan Mart ayı 4'üncü birleşiminde 4 gündem maddesi görüşüldü. Gündemin birinci maddesi olarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü talebiyle İl Özel İdaresinde çalışan personel ile ileriki zamanlarda alınacak sözleşmeli personele sosyal denge tazminatı verilmesi talebi görüşüldü. Bu önerge oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

Gündemin ikinci maddesi olarak Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden gelen talep ile Dedeoğlu Caddesinde boş durumda bulunan lojmanların bir adedinin geçici süreliğine Gönül Elçileri Projesini Bilecik Gönüllüleri Derneği ile birlikte yürütülebilmesi için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne tahsis edilmesi talebi görüşüldü. Bu önerge de oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin üçüncü maddesi olarak uzun zaman İl Genel Meclisi'nde tartışmalara yol açan Osmaneli İlçesi Büyükyenice Köyü Sakızkoyu mevkinde faaliyet gösteren Kar-Çet isimli firmanın incelenmesi talebi hakkında komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. Bu önerge oy çokluğuyla kabul edilirken, Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeleri Osman Varolu ve Ahmet Eren, ihale şartnamesine göre uygun çalışılmadığının 'şerh' koyduklarını bildirdiler.

Gündemin dördüncü maddesi olarak Osmaneli İlçesi Selimiye Köyü karşısında faaliyet gösteren Kar-Çet isimli firmanın incelenmesi talebi hakkında komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. Bu önerge de oy çokluğuyla kabul edilirken Tarım ve Hayvancılık Komisyonu üyeleri Haluk Filizli ve Mehmet Yılmaz ihale şartnamesine göre uygun çalışılmadığının 'şerh' koyduklarını bildirdiler.

Öte yandan İl Genel Meclisi dördüncü birleşimine Akköy Muhtarı Seçim Geçengi, Akköyler Dernek Başkanı Hasan Yıldız misafir olarak katıldı. 5'inci ve son birleşim Pazartesi günü saat 10: 30'da yapılacağı bildirildi. - BİLECİK

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Osmaneli Bilecik Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title