Haberi Paylaş
Hatay'da 'Büyük Türkiye İçin Evet' Toplantısı

Hatay'da "Büyük Türkiye İçin Evet" Toplantısı

Yerel Haberler

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, tek adam meselesini ciddi bulmadıklarını esas yapılmak istenilenin çift başlılığı ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, tek adam meselesini ciddi bulmadıklarını esas yapılmak istenilenin çift başlılığı ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

Antakya Saray Plaza'da "Büyük Türkiye İçin Evet" toplantısı geniş bir katılım ile gerçekleşti. AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, enterasan bir kampanya süreci olduğunu belirterek, "Bizler, referandumda evet çıkması için uğraşanlar özetle bu anayasa değişikliğinin gerçekleşmesi durumunda ülkemiz için çok güzel olacağını ifade ediyoruz. Ancak hayır kampanyasını yürütenler de var. Onlar da bizin söylediğimizin tam tersini söylüyorlar. Bu anayasa değişikliği yürürlüğe girerse ülkemiz için felaket olacak diyorlar. Ülkemiz bölünecek, demokrasi askıya alınacak, ortak değerimiz olan cumhuriyet tehlikeye girecek. Bu açıdan enteresan sayılabilecek bir süreci yaşıyoruz. Milletimiz feraset sahibi kimin doğru noktada durduğunu, kimin doğruyu söylediğini, kimin bu meseleyi çarpıttığını, nasıl bir telaş içerisine girdiğini gayet iyi tahlil ediyor aslında" dedi.

15 gün öncesine göre epeyce mesafe aldıklarını ifade eden Yeşildal, şöyle devam etti:

"Milletimiz meseleye odakladıkça meselenin aslını daha iyi anlayabiliyor. Tabi bu 18 maddelik değişikliğin yazım aşamasında bulunan bir kardeşiniz olarak çok sade bir dille yazdık. Teknik ve hukuki bilgiye ihtiyaç duymaksızın okuma yazma bilen herkesin okuduğunda anlayabileceği sadelikte bir metin oldu. 18 maddenin okunup iyice anlatılması lazım. Çünkü bilerek, anlayarak, evet demenin manası var. İnşallah bunu sağlamamız lazım. Tek adam meselesini ciddi bulmuyoruz. Çünkü esas yapmak istediğimiz çift başlılığı ortadan kaldırmak. Sistemi bunun üzerine kuruyoruz. 7 Haziran'ı unutmayalım, bir seçimdi ama aynı zamanda bir projeydi. Nasıl birilerini allayıp, pullayıp, destek olup barajı aştık ve ondan sonraki süreci asla unutmayalım. Birileri pusuya yatmış, doğu, güneydoğu'da çukurlar kazdılar, barikatlar kurdular. Sözde bölgeler ilan ettiler. Kuzey Suriye'de PKK'ya devlet kurdurmak için o dönemde düğmeye bastılar. Bu ülkenin vatan evlatları o kazdıkları çukurlara o hainleri gömdü. Ama çok acılar yaşadık. Türkiye'de bundan sonra bir daha siyasi istikrarsızlık üzerinden kaos oluşturmak isteyenlerin bütün hayalleri suya düşmüş olacak. Yapılan değişiklikle artık hiçbir seçimde Türkiye'de istikrarsız yönetimlerin oluşması olmayacak. 5 yıl boyunca önümüz açık, istikametimiz belli yolumuza devam edeceğiz."

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç ise, millet olarak siyaset ve çatışmadan çok yorulduklarını vurguladı. Herkesin ortak düşüncesinin ülkeye kim huzur getirecekse onun başa gelmesi olduğunu söyleyen Atıç, "Size hitap ederken beni bir AK Parti il başkanı olarak değil bu memleketin bir evladı, sizin bir kardeşiniz olarak değerlendirin. Bu çalışmalar, ülkenin geçtiği bu süreç sadece partilerin yada parti temsilcilerinin yapması gereken bir çalışma süreci değil. Zira bu süreç partiler üstü hatta tüm vatandaşlarımızın, ülkeye sevdalı tüm milletin bir ve beraber olması gereken ve ifade etmesi gereken bir süreç. Seçim olmadan evvel dost meclislerinde memleketi kim yönetsin diye soru sorulduğunda hepinizin sağcısı, solcusu tüm vatandaşlarımızın ortak bir muradı vardır. Kardeşim memleketimize huzuru kim getirecekse, ülkemize dirliği, barışı kim getirecekse o bizi yönetsin diye bir inanıştır. 2011 sonrası Türkiye, sayın cumhurbaşkanımızın şahsında bir istikrar yakalamış bu millet. Artık Türkiye'de sen sağcısın, sen şu mezheptensin, sen şu inanıştansın diye birbirine çatışan bir siyasi ideolojik kamplaşmanın üzerine hükümet kurma arayışından yorulmadık mı. Bu aziz millet bir ve beraber olursa inşallah üzerinde yaşadığımız topraklar inşallah iki Türkiye'ye yeter" diye konuştu.

Toplantıyı tertip eden Ömer Bilgin ise memleketin zor zamanlardan geçtiği şu günlerde herkesin üzerine düşeni elinden geldiğince yapması gerektiğini belirterek, referandum sürecine destek olmak istediklerini kaydetti. - HATAY

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Adem Yeşildal AK Parti Türkiye Politika Haberler

title