Haberler

Hastasının öldürdüğü doktor unutulmadı

Abone Ol

Giresun'da 15 yıl önce bir hastası tarafından öldürülen Dr. Ali Menekşe ölüm yıldönümünde adının yaşatıldığı ve hayatını kaybettiği hastanede meslektaşları tarafından anıldı.

Giresun'da 15 yıl önce bir hastası tarafından öldürülen Dr. Ali Menekşe ölüm yıldönümünde adının yaşatıldığı ve hayatını kaybettiği hastanede meslektaşları tarafından anıldı.

Giresun'da 15 Ocak 2008 tarihinde görevi başında bir hastası tarafından vurulduktan sonra tedavi gördüğü hastanede 4 Şubat 2008'de hayatını kaybeden Dr. Ali Menekşe ölümünün 15. yıldönümünde de unutulmadı. Dr. Menekşe için görev yaptığı ve ölümünün ardından isminin verildiği Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde anma töreni düzenlendi. Sağlık çalışanlarının katıldığı törende duygu dolu anlar yaşanırken Dr. Ali Menekşe dualarla anıldı.

Giresun Tabipler Odası Başkanı Dr. Erhan Demirelli, ölümünün ardından geçen 15. yılında da şehit meslektaşlarını rahmetle andıklarını ifade ederek, sağlıkta hala şiddetin önüne geçilemediğine dikkat çekti.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut ise "Çok sevilen bir doktorumuz, meslektaşımız bundan 15 yıl önce görev yaptığı hastanede bir hastası tarafından şehit edildi. Ne yazık ki bu sağlıkta şiddette bir son olmadı. Bu konuda çeşitli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. 2012 yılında beyaz kodla ilgili bakanlığımızın bir çalışması oldu. En son Ceza Muhakemesi Kanunu'na dahil edilen katolog suçlarla ilgili düzenlemeler yapıldı. Bu konuda daha neler yapılabilir bu konuda bizler de çalışıyoruz. Bununla ilgili yakın zamanda çalıştaylarda bulunduk. Bu konuda meslek kuruluşlarımızla tekrar bir çalıştay düzenleyebiliriz. Bu konuda sağlığa şiddeti yönlendiren faktörler nelerdir, toplumsal bilinçlendirmenin artması noktasında neler bir şeylerin yapılması ve yöneticilerin çalışan noktasında neler yapılabilir üzerinde meslek örgütleri çalışmalarını sürdürüyor. İsterdik ki şehit meslektaşımız şiddetin son kurbanı olsun ama öyle olmadı. Böylesine değerli, sevilen bir meslektaşımızın üzüntüsü hala çok taze. Kurumum ve şahsım adına şükran, minnet ve saygıyla anıyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından okunan Kur'an-ı Kerim ve dualarla anma töreni sona erdi.

Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde görevli olan doktor 51 yaşındaki Ali Menekşe, doğum günü olan 15 Ocak 2008'de tartıştığı hastası Murat Yavuz tarafından hastane koridorunda tabancayla vurularak ağır yaralandı. Psikolojik tedavi gördüğü belirtilen Murat Yavuz, aynı silahla başına ateş ederek yaşamına son verdi. Ankara'da yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Dr. Ali Menekşe de 4 Şubat 2008'de yaşamını yitirdi. Menekşe'nin ölümünün ardından ise görev yaptığı ve vurulduğu, Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nin adı Giresun Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak değiştirildi. - GİRESUN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Tabipler Odası Giresun Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title