Haberler

Ham Karpuz Hasadına Bu Sene de Geçit Yok

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, turfanda karpuz üretiminin Türkiye’deki en önemli merkezi Çukurova’da, bu yıl da ham karpuz hasadına izin vermeyeceklerini söyledi.

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, turfanda karpuz üretiminin Türkiye'deki en önemli merkezi Çukurova'da, bu yıl da ham karpuz hasadına izin vermeyeceklerini söyledi.

Adana'daki ziraat odası başkanları, Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan'ın ev sahipliğinde bir araya gelerek, çiftçinin sorunlarını görüştü. Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen, Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut, Aladağ Ziraat Odası Başkanı Bahri Ceren, Feke Ziraat Odası Başkanı Tahsin Çilingir, Saimbeyli Ziraat Odası Başkanı Davut Damar, Kozan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Şahbazoglu, Sarıçam Ziraat Odası Başkanı Ali Mehmet Sarsal, Yumurtalık Ziraat Odası Başkanı Erdinç Altıok ve Karataş Ziraat Odası Başkanı Mustafa Yeşilyaprak'ın katılımıyla Yüreğir Ziraat Odası'nda gerçekleştirilen Adana Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, her oda başkanı kendi bölgelerinde karşılaştıkları problemleri dile getirdi.

"Tarladan sofraya güvenilir gıda, bağımsız gıda otoritesinin kurulması, anız yangınları ile ilgili çözüm önerileri, tarım kredi fiyatlarının serbest piyasa koşullarından daha fazla olması, Ziraat Bankası borç erteleme durumu, pamuk priminin açıklanması, kırsalda bulunan odaların borç ödemelerinde kolaylık sağlanması, TARSİM primleri, Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu (DFiF) ödemesi, ham karpuz hasadının engellenmesi için alınması gereken tedbirler" gibi konuların görüşüldüğü toplantıda konuşan Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, odaların birlik ve beraberliğinin önemine vurgu yaptı.

Doğan, toplantıda ele alınan konuların, rapor halinde ilgili makamlara ulaştırılmak üzere Türkiye Ziraat Odaları Birliği'ne iletileceğini kaydetti.

Karpuz hasadı konusunun önemli olduğunu vurgulayan Doğan, turfanda karpuz üretiminin Türkiye'deki en önemli merkezi Çukurova'da, bu yıl da ham karpuz hasadına izin vermeyeceklerini, denetim ekiplerinin oluşturulması yönündeki hazırlıkların şimdiden başladığını söyledi.

Daha sonra oda başkanlarına, Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan tarafından Sheraton Otel'de yemek verildi. Yemeğe; Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muhammet Ali Tekin, Yüreğir İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ayhan Bülbül, Yüreğir İlçe Emniyet Müdürü Murat Yücel de katıldı. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Akın Çukurova Yüreğir Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title