Haberi Paylaş
Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun Temeli Atıldı

Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun Temeli Atıldı

Yerel Haberler

Bolu'da lisans düzeyinde eğitim verecek olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun temel atma törenle gerçekleştirildi.
Gerede'de düzenlenen törene AİBÜ Rektörü Prof.Dr.Hayri Coşkun, Vali Yardımcısı...

Bolu'da lisans düzeyinde eğitim verecek olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun temel atma törenle gerçekleştirildi.

Gerede'de düzenlenen törene AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ile AİBÜ akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, yaptıkları yoğun ve özverili çalışmalar ve yatırımlarla üniversitenin hızla gelişmeye devam ettiğini belirtti. Temeli atılacak Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binasının en kısa zamanda bitirileceğini ifade eden Rektör Coşkun, geçen yıl eğitim öğretime başlayan Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencilerinin de yeni okullarında eğitim almaya başlayacaklarını söyledi. Coşkun, toplam 8 bin 300 metrekare alana sahip olacak yüksekokulun ihale bedelinin ise yaklaşık 6 milyon 500 bin lira olduğunu sözlerine ekledi.

Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin kurulduğu günden bu yana merkez kampüsü ile ilçelerde açtığı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarıyla sürekli bir gelişim içinde olduğunun altını çizerek, üniversitenin kurucusu merhum İzzet Baysal'ı şükran ve minnetle yad etti.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın da ilçeyi sanayi, turizm ve eğitim kenti yapmak için çalıştıklarını anlatarak, 4 yıllık eğitim verecek AİBÜ Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun temelinin atılmasının, eğitim kenti yapmak istedikleri Gerede için çok önemli bir adım olduğunun altını çizdi.

Konuşmaların ardından AİBÜ Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun temeli Bolu protokolü tarafından dua edilerek atıldı. - BOLU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hayri Coşkun Gerede Bolu Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title