Erzincan'da Vergi Hatası Kutlanıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Erzincan'da Vergi Hatası Kutlanıyor

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Erzincan'da Vergi Hatası Kutlanıyor

Maliye Bakanlığı ve bağlı birimleri tarafından verginin kalkınma ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması amacıyla geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen “Vergi Haftası” kutlamaları tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’da da başladı.

Maliye Bakanlığı ve bağlı birimleri tarafından verginin kalkınma ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması amacıyla geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen "Vergi Haftası" kutlamaları tüm Türkiye'de olduğu gibi Erzincan'da da başladı.

23 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan 26. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde, İl Defterdar Vekili Mustafa Ekiz ve Defterdarlık personeli, Vali Süleyman Kahraman'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan İl Defterdar Vekili Mustafa Ekiz, Vali Kahraman'ın Vergi Haftasını kutlayarak; vergi haftası süresince vergi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yapılacak faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Vali Süleyman Kahraman ise konuşmasında; Köklü bir vergi bilincinin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağını, bu sebeple Vergi Haftasının, vatandaşta vergi bilincinin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz ettiğini belirtti. - ERZİNCAN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Süleyman Kahraman, Maliye Bakanlığı, Erzincan, Türkiye, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title