Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mercan, Aydın'da - Haberler
Haberi Paylaş

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mercan, Aydın'da

AA - Yerel
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mercan, Aydın'da

Germencik ilçesindeki jeotermal tesisinde incelemede bulunan Mercan: "Amacımız jeotermal ve diğer elektrik enerjilerini daha ileri taşımak"

Enerji  ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan, "Amacımız jeotermal ve diğer elektrik enerjilerini daha ileri taşımak"  dedi.

Mercan, Germencik ilçesinde bulunan Gürmat, Maren Jeotermal Enerji üretim sahalarında incelemelerde bulundu.

Gürmat Jeotermal Elektrik Üretim Genel Müdürü Ali Karaduman, işletme Müdürü Ergün İşler tarafından karşılanan Mercan ve beraberindekiler, santrali gezerek bilgi aldı.

Murat Mercan, burada yaptığı açıklamada, Aydın bölgesindeki jeotermal potansiyeli  tekrar görmek ve incelemek için geldiklerini söyledi.

Aydın'ın jeotermal olarak çok zengin olduğunu dile getiren Mercan, jeotermali vatandaşlara daha fazla nasıl yararlandırabilecekleri yönünde  çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Amacımız jeotermal ve diğer elektrik enerjilerini daha ileri taşımak" diye konuştu.

Gürmat Genel Müdürü Karaduman da yaptığı açıklamada,"Amacımız bu bölgede Jeotermal, doğalgaz ve rüzgar enerjisinde bin megavata ulaşmanın yanı sıra 700 dönüm sera projesini hayata geçirmek. Ama ilk hedefimiz bu enerjiyi bin megavata ulaştırmak. Ayrıca Germencik ilçesinde 26 derslikli sanat okulu yaptırıyoruz. Burada da jeotermal enerjisi içinde bir sınıf oluşturarak kalifiyeli  elaman yetiştirmek istiyoruz" dedi.

Mercan'a ziyaretinde Aydın Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Gültekin Kılınç, Semiha Öğüş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürü Zafer Demircan, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar, TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır, EPDK Daire Başkanı Ahmet Ocak, MTA Genel Müdür Yardımcısı Hayrullah Dağıstan eşlik etti. - Aydın

AA / Yerel

Ali Karaduman, Germencik, Aydın, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title