Haberler

Dünya Göçmenler Günü'nde Mersin'deki Suriyeliler Unutulmadı

Abone Ol

Dünya Göçmenler Günü dolayısıyla, Mersin Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer ve İl Göç İdaresi Müdür Vekili Prof. Dr. Nalan Yetim, Suriyeli sivil toplum kuruluşu ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

Dünya Göçmenler Günü dolayısıyla, Mersin Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer ve İl Göç İdaresi Müdür Vekili Prof. Dr. Nalan Yetim, Suriyeli sivil toplum kuruluşu ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

Suriyeli kadınların, gençlerin ve çocukların sorunlarını dinleyen Vali Yardımcısı Göçer ve Müdür Vekili Nalan Yetim, çözüm önerileri konusunda notlar aldılar. Yetim, Mersin'de yaşayan Suriyelilerin kamusal hizmetlere erişimi konusunda ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özellikle Suriyeli yetim çocukların sorunları ve ihtiyaçları ile yakından ilgilenen Göçer ve Yetim, Valilik olarak her türlü destekte bulunduklarını ve bulunmaya devam edeceklerini ifade ettiler. Göçer ve Yetim, öncelikle kadın ve çocukların Türkçe dil eğitimleri konusundaki hassasiyetlerini vurguladılar.

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri ise Türkiye'nin ve Mersin Valiliği'nin kendilerine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkürlerini ilettiler. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türk Göçer Mersin Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne? MasterChef Tolga nerede, Tolga yok mu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title