Haberi Paylaş
Didim'de Belediye Serasının İlk Yağı Elde Edildi

Didim'de Belediye Serasının İlk Yağı Elde Edildi

Yerel Haberler

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın yoğun çabaları sonucu faaliyete geçen Didim Belediyesi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidanlığı’nda üretilen nanelerden ilk hasat elde edildi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın yoğun çabaları sonucu faaliyete geçen Didim Belediyesi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidanlığı'nda üretilen nanelerden ilk hasat elde edildi.

Didim Belediyesi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidanlığı'nda üretilen nanelerden ilk hasat elde edildi. Belediye işçileri tarafından serada toplanılan naneler, Eski Bakanlardan Zekeriya Temizel'e ait Fabrikada yağı çıkartıldı. Fabrikada yapılan işlem sonucunda ilk hasattan 30 kg nane yağı elde edilirken, elde edilen bu ilk hasat Didim Belediyesi için ayrı bir sevinç ve onur kaynağı oldu.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın göreve seçilmesinin ardından Didim'e kazandırmak istediği seranın 2 yıllık sürede üretime hazır hale gelmesi ve bu kapsamda tıbbi aromatik bitkilerden de verim alınması Başkan Atabay'ı da ayrıca keyif verdi.

Belediye Başkanı A. Deniz Atabay geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Ne kadar ürün alındığı hasat bitince ortaya çıkacak. Bu nane türü özel ve bin 200 kg'dan 12 kg yağ çıkması bekleniyor. Bununla ilgili Zekeriya bey ile görüşmemiz olacak. Önceden dile getirdiğimiz gibi burada üretilecek tıbbi aromatik bitkilerin krem sabun ve kolonya yapma fikrimiz ve bunu da Didim'de markalaştırmayı düşünüyoruz. Ambalaj ve paketleme işi sonra ele alınacak bir konu; ama ilk ürünlerin alınmasından mutluyuz." İfadelerine yer vermişti. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Zekeriya Temizel Didim Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title