ZEKERİYA TEMİZEL HABERLERİ

Zekeriya Temizel haber, Zekeriya Temizel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zekeriya Temizel

Zekeriya Temizel

Doğum Yeri Tokat / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1948

Zekeriya Temizel Kimdir ?

Zekeriya Temizel (d. 1948, Çırdak, Yeşilyurt, Tokat, Türkiye), Türk siyasetçi. Emekli T.M.O. Tartı Memurlarından Bilal Temizel'in oğludur. 1966 yılında Sivas Lisesi'nden, 1970 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olmuştur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Zekeriya Temizel - 07.11.2019
2020 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun, bugüne kadar yüzde 95 hükümetten gelen tasarıları, yüzde 5'de iktidar milletvekillerinin tekliflerini ele aldığına işaret eden Bilgiç, eski CHP Milletvekili Zekeriya Temizel'in de söylediği gibi bunun, komisyonun, iktidar komisyonu olduğunu gösterdiğini kaydetti.
Zekeriya Temizel - 21.05.2018
CHP'de Milletvekillerinin Yarıya Yakını Liste Dışı Kaldı
Aday adaylığı başvurusunda bulunup aday listelerine giremeyen milletvekillerinin isimleri şöyle: "İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer, Elif Doğan Türkmen, Aydın Uslupehlivan, Metin Lütfü Baydar, Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, Devrim Kök, Mehmet Tüm, Gaye Usluer, Cemal Okan Yüksel, Akif Ekici, Mehmet Gökdağ, Mevlüt Dudu, Birol Ertem, Hilmi Yarayıcı, İrfan Bakır, İlhan Cihaner, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Didem Engin, Ali Akyıldız, Selina Doğan, Gülay Yedekçi, Sencer Ayata, Ali Özcan, Mustafa Balbay, Musa Çam, Zeynep Altıok, Ali Yiğit, Hüsnü Bozkurt, Tur Yıldız Biçer, Fikri Sağlar, Serdal Kuyucuoğlu, Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, Hayati Tekin, Haluk Pekşen, Emre Köprülü, Özkan Yalım, Şenal Sarıhan, Necati Yılmaz, Zekeriya Temizel.
Zekeriya Temizel - 16.05.2018
Torba Teklif" TBMM Genel Kurulunda
"AOÇ, milletin malıdır" CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, Atatürk Orman Çiftliğine (AOÇ) ilişkin maddenin daha önce de dört defa Meclise geldiğine işaret ederek, "Aslında bu keşke gelmeseydi dediğimiz olay Atatürk'ün mirasına bir ihanetin belgesidir.
Zekeriya Temizel - 14.05.2018
Torba Teklif" Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, "Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) belli bir arazisinin belediyeye bedelsiz tahsis edilmesi ve üçüncü kişilere kiraya verilmesi" konusunda, "AOÇ arazisinin bu şekilde çiğnenmesine asla izin verilmemelidir.
Zekeriya Temizel - 14.05.2018
Torba Teklif" Plan ve Bütçe Komisyonunda
Usul üzerine söz isteyen CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, seçimlere çok kısa bir zaman kala bu tür yasa tekliflerinin Meclise getirilmesinin yerleşik teamüllere uymadığını, bugün görüşülen teklifin de acilen Meclis gündemine gelmesinin bir nedeninin bulunmadığını savundu.
Zekeriya Temizel - 10.05.2018
Yetki Tasarısı TBMM Genel Kurulunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, düzenlemeyle Anayasa'nın ihlal edildiğini öne sürdü.
Zekeriya Temizel - 10.05.2018
Yetki Kanunu Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, uyum düzenlemelerinin bugüne kadar getirilmemesinin, anayasanın amir hükmünü yerine getirmeme nedeniyle hükümet hakkında verilecek bir gensoru nedeni olabileceğini belirtti.
Zekeriya Temizel - 09.05.2018
Borçlara Yapılandırma, Emekliye İkramiye" Tasarısı Genel Kurulda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, "Sürekli olarak vergilerle, imar aflarıyla, banka borçlarıyla uğraşıyorsa bir toplum demek ki bu ekonomik alanlarda insanların gücünü aşan veya hakkaniyete aykırı uygulamalar var demektir.
Zekeriya Temizel - 08.05.2018
İzmir'de AK Parti'den 216, CHP'den 106 Milletvekilli Aday Adaylık Başvurusu
CHP İzmir'den aday adaylık başvurusu yapanlar arasında CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Konak Belediyesi eski Başkanı Hakan Tartan'ın eşi Aynur Tartan, DİSK eski Genel Başkanı Kani Beko ve İzmir Milli Kütüphane Müdürü Ulvi Puğ yer alırken, milletvekillerinden Zekeriya Temizel dışındaki tüm milletvekillerinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.
Zekeriya Temizel - 07.05.2018
CHP'de Adaylık Başvuruları İçin Son Gün
CHP İzmir milletvekili aday adayları, başvurularını Ankara'da genel merkeze yaptı. 30 Nisan'da başlayan aday adaylık başvuru süresi, bugün akşam sona erecek. Milletvekili aday adaylığı için şu ana kadar, 70'e yakın başvurunun yapıldığı öğrenildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Parti Meclisi (PM) Üyesi Sevda Erdan Kılıç, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi (YDK) Mahir Polat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomi Danışmanı Turgay Bozoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın yardımcısı, eski Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, aday adaylık dosyalarını genel merkeze verdi. DİSK eski Genel Başkanı Kani Beko da başvuru yapanlar arasında. CHP'nin İzmir milletvekillerinden Atila Sertel, Zeynep Altıok, Selin Sayek Böke, Kamil Okyay Sındır, Murat Bakan, Özcan Purçu ve Mustafa Balbay da adaylık için başvuruda bulundu. İzmir Milletvekili Zeynep Altıok ile Musa Çam ve Ali Yiğit'in de bugün gün içerisinde başvuru yapacağı öğrenildi. CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel'in ise aday adaylığı için başvurda bulunmayacağı belirtildi.
Zekeriya Temizel - 21.03.2018
Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi (4)
Görüşmelerden Değişiklik önergesi üzerinde söz alan CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, "17 Kasım 2017 tarihinde Akkuyu Nükleer Santrali için Akkuyu Nükleer Anonim Şirketi'ne 76 milyar liralık teşvik verildiği" iddiasında bulundu.
Zekeriya Temizel - 22.02.2018
Chp, Maden Şehitlerinin Ayrılmaması İçin Komisyona Önerge Verdi
Bakanlar Kurulu'nun geçen 2 Şubat'ta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na gönderdiği 75 maddelik torba kanunun 65'inci maddesi bugün görüşüldü. CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş toplantıda söz alarak kanun tasarısının 2003-2014 tarihleri arasında ölen maden işçilerinin yakınlarıyla sınırlandırılmasının kaldırılması talebinde bulundu. Ardından CHP Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri Zekeriya Temizel, Musa Çam, Kadim Durmaz, Utku Çakırözer, Mehmet Bekaroğlu ve Bihlun Tamaylıgil imzasıyla zaman sınırlamasının kaldırılmasına ilişkin değişiklik önergesi komisyona sunuldu.
Zekeriya Temizel - 21.02.2018
Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, bu düzenlemenin Anayasa'nın 13 ve 26.
Zekeriya Temizel - 21.02.2018
TBMM Genel Kurulu
Görüşmelerde, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel'in sözlerini Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın yanlış anlayarak, "CHP'nin kurumsal kimliğine hakarette bulunduğunu" öne süren Özel, önce Temizel'in sonra diğer CHP'li üyelerin komisyonu terk ettiğini anlattı.
Zekeriya Temizel - 21.02.2018
Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel'in, "birliklerin ne yararının olduğu, yapılan çalışmaların ihracatçıya yararının ne olduğunu" sorması ve Ağbal'ın da "O zaman CHP'nin millete faydası ne, TOBB'un millete faydası ne? Bunların hepsi kanunlarla kurulmuş.
Zekeriya Temizel - 13.02.2018
TBMM Genel Kurulu
"Türkiye en fazla faizi veren ülkeler arasında" CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel de dünyanın, yoksulluğun giderilmesinden umudu kesmeye başladığını, yoksulluğun yönetimi politikalarının hakim vaziyette olduğunu söyledi.
Zekeriya Temizel - 13.02.2018
Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, tasarının birinci maddesinde yer verilen, "öğrenim gören çocukların, anne veya babasından dolayı kazandıkları pasaport hakkının, çalışması halinde de devam ettirilmesini" öngören düzenlemenin, anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu savundu.
Zekeriya Temizel - 08.02.2018
Torba Tasarı" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, Torba Kanun Tasarısı'ndaki düzenlemelerle ilgili kaynağa dikkati çekerek, "Düzenlemelerin bir kısmı zorunluluk ama kaynağın işsizlik sigortası olması endişelerimizi artırdı.
Zekeriya Temizel - 01.02.2018
Yatırım Ortamınının İyileştirilmesini Öngören Tasarı Komisyonda
Tasarının tümü üzerinde söz alan CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, uluslararası yatırım kararlarının, bir ülkede evrensel hukukun geçerliliğini arayacağını dile getirdi.
Zekeriya Temizel - 26.11.2017
Kaffed 8. Olağan Genel Kurulu
Genel kurula, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Zekeriya Temizel - 23.11.2017
2018 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, Türkiye'nin 15 Temmuz 2016'da darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığını ve ardından OHAL ilan edildiğini anımsattı.
Zekeriya Temizel - 22.11.2017
2018 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, hangi koşullarda olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı duyulan güvenin ülkenin her yerinde net olduğunu söyledi.
Zekeriya Temizel - 21.11.2017
2018 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, komisyon salonunda bulunan ekranlardan Aral Gölü'nün kurumasına ilişkin süreci anlatan bir video izletti.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
İsmail Kahraman, 289 Oyla Yeniden TBMM Başkanı Seçildi
TBMM Başkanlığı 3'ncü tur seçimlerinde AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman: 289, CHP Milletvekili Zekeriya Temizel: 124, MHP milletvekili Celal Adan: 36, HDP Milletvekili Selma Irmak: 37, İYİ Parti milletvekili Yusuf Halaçoğlu: 7 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
İsmail Kahraman, 289 Oyla Yeniden TBMM Başkanı Seçildi (2)
TBMM Başkanlığı 3'ncü tur seçimlerinde AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman: 289, CHP Milletvekili Zekeriya Temizel: 124, MHP milletvekili Celal Adan: 36, HDP Milletvekili Selma Irmak: 37, İYİ Parti milletvekili Yusuf Halaçoğlu: 7 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
Dha Ankara- İsmail Kahraman, 289 Oyla Yeniden TBMM Başkanı Seçildi (2)
TBMM Başkanlığı 3'ncü tur seçimlerinde AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman: 289, CHP Milletvekili Zekeriya Temizel: 124, MHP milletvekili Celal Adan: 36, HDP Milletvekili Selma Irmak: 37, İYİ Parti milletvekili Yusuf Halaçoğlu: 7 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
İsmail Kahraman Yeniden TBMM Başkanı Seçildi
TBMM Genel Kurulunda TBMM Başkanlığı seçimleri yapıldı. Üçüncü turda HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak 37, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan 36, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 289, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel 127, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu 4 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
İsmail Kahraman, 289 Oyla Yeniden TBMM Başkanı Seçildi
TBMM Başkanlığı 3'ncü tur seçimlerinde AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman: 289, CHP Milletvekili Zekeriya Temizel: 124, MHP milletvekili Celal Adan: 36, HDP Milletvekili Selma Irmak: 37, İYİ Parti milletvekili Yusuf Halaçoğlu: 7 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
Dha Ankara- İsmail Kahraman, 289 Oyla Yeniden TBMM Başkanı Seçildi
TBMM Başkanlığı 3'ncü tur seçimlerinde AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman: 289, CHP Milletvekili Zekeriya Temizel: 124, MHP milletvekili Celal Adan: 36, HDP Milletvekili Selma Irmak: 37, İYİ Parti milletvekili Yusuf Halaçoğlu: 7 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
TBMM Başkanı Seçimi
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 289, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel 124, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak 37, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan 36, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu 7 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
TBMM Başkanlık Seçiminde İkinci Tur Sonuçları Belli Oldu
TBMM Genel Kurulunda TBMM Başkanlığı seçimleri yapılıyor. AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı 37, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak 38, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan 40, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 257, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel 122, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu 7 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
TBMM Başkanı Seçimi
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 257, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı 37, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel 122, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak 38, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan 40, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu 7 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
TBMM Başkanı Seçimi
İkinci tur oylamada; Meclis Başkanı adayları AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun seçilebilmek için gerekli olan 367 oya ulaşamaması üzerine üçüncü tura geçildi.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
TBMM'de Seçim Günü (2)
OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı seçimi için TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. TBMM Başkanlığı için, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu yarışıyor.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
TBMM Başkanı Seçimi
Birinci tur oylamada; Meclis Başkanı adayları AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun seçilebilmek için gerekli olan 367 oya ulaşamaması üzerine ikinci tura geçildi.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
TBMM Başkanı Seçimi
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 260, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı 38, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel 113, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak 39, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan 40, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu 6 oy aldı.
Zekeriya Temizel - 20.11.2017
TBMM Başkanı Seçimi
TBMM Başkanlığı için AK Parti İstanbul Milletvekili ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu yarışıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Zekeriya Temizel Haberleri | Zekeriya Temizel Kimdir - Haberler - Zekeriya Temizel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zekeriya Temizel kimdir, hayatı ve biyografisi. 2020 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 23:52:00. #1.16#

title