Haberler

Didim'de baharın gelişi geleneksel etkinlikle kutlandı

Güncelleme:

Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde baharın gelişini kutlamak için geleneksel Mart bilezikleri (Martenicka) örülerek hediye edilmeye başlandı.

Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde baharın gelişini kutlamak için geleneksel Mart bilezikleri (Martenicka) örülerek hediye edilmeye başlandı.

Didim'in yerel kültürünün geleneklerinden olan Mart Bileklikleri örülmeye başlandı. Didim Rumeliler Derneği Mart Bilekliklerini Birlikte Örme etkinliği bir kafede gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Berrin Muslu ve dernek yöneticilerinin yanı sıra etkinliğe, bir çok sivil toplum kuruluşun temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Yüzyıllardır süre gelen geleneği Didim'de de yaşatan mübadil torunları renkli bileklikler oluşturdular. Dernek Başkanı her Berrin Muslu her yıl Mart ayı öncesi hazırlanan ve 1 Mart günü bileklere bağlanan ve üç gün bilekte üç günde bir taşın altına konularak gelecek yılın iyi geçmesi umulan bir gelenek olduğunu belirtti. Muslu ördükleri bilekliklerin Mart Baharın müjdecisi olduğunu 1 Mart'ta takacaklarını söyledi ve tüm Didimlileri bu geleneği yaşatmaya davet etti. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Rumeli Muslu Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title