Haberler

Çubuk Belediye Başkanı Başkan Özden ve Meclis Üyeleri Kig-Der'in Eğitim Seminerine Katıldı

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ile İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Kamu İdarelerini Geliştirme Derneği (KİG-DER) tarafından düzenlenen eğitim seminerine katıldı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ile İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Kamu İdarelerini Geliştirme Derneği (KİG-DER) tarafından düzenlenen eğitim seminerine katıldı.

Kamu İdarelerini Geliştirme Derneği (KİG-DER) tarafından Afyon'da gerçekleştirilen seminere Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Başkan Yardımcıları Mehmet Kuzal, Hacı Çelebi, Belediye Meclis Üyeleri Osman Refahiyeli, Ünal Öztürk, Kemal Küçük, Sabri Koca, Adem Aygün, Ramazan Sarıkaya, Cengiz Kılıç, Mustafa Kumcuoğlu, Satılmış Çolak, Zeki Avan, Osman Yolcu ve İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Arsla, Şahap Topçu ve Sami Çetinkaya katıldı.

Siyasi parti gözetmeksizin tüm belediye ve il genel meclisi üyelerin yürütülen eğitim seminerine davet edildiğini söyleyen Başkan Özden, büyük bir katılımla seminerin gerçekleştirildiğini belirtti. Özellikle kamu ihale kanunu konusunda eksik bilgilerin alınan eğitimle giderildiğini anlatan Başkan Özden, "Çok güzel bir katılım oldu. Seminerlerde maksat nedir? Bilgilendirmektir ve daha donanımlı hale gelmektir. Arkadaşlar bilmedikleri konularda hocalara sürekli sorular sordular. Ben çok yararlı olduğunu

düşünüyorum. Katılan tüm arkadaşlarımıza da katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Özden, diğer kamu kurum ve kuruluşları temsilcileriyle de arkadaşlarıyla birlikte zaman zaman ikili görüşmeler yaptıklarını sözlerine ekledi.

Bu tür eğitim toplantılarının senede en az bir kez yapılması gerektiğini vurgulayan MHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kumcuoğlu,"Konular hakkında bilgilendiğimiz gibi, arkadaşlar arasında da bir kaynaşma oluyor. Çok verimli ve iyi bir seminer oldu. Hiçbir parti ayırt etmeden herkesi davet ettiği için belediye başkanımıza teşekkür ederiz" diye konuştu.

KİG-DER tarafından yürütülen seminere yaklaşık 15 il ve ilçeden aralarında belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, genel sekreterler ve birim müdürlerinden oluşan 150 kişinin katıldığını söyleyen KİG-DER Koordinatörü Aliye Altun, "Eğitim seminerimize Ankara, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Muş, İzmir, K. Maraş, Isparta, Edirne, Çorum, Eskişehir, Bursa, Afyon, Uşak ve İzmir'den çok sayıda belediye ve il özel idarelerinden 150'ye yakın kişi katıldı. Kamu İhale Uzmanı

Alattin Üşenmez tarafından verilen seminerde, kamu ihale kanunu eğitimi, teknik şartname hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar, yaklaşık maliyetin hazırlanması, ihalelerde iş deneyim belgeleri, doğrudan temin usulünün uygulanması, temizlik hizmetleri ile akaryakıt alımlarında hakediş ödemeleri ve yerel yönetimler konularında bilgi verildi. Seminer eğitimin yanı sıra çeşitli il ve ilçelerden atanmış ile seçilmişlerin bir araya gelmelerine, güzel dostlukların kurulmasına, çeşitli konularda

istişarelerin yapılmasına neden olmuştur" dedi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Kuzal Lokman Özden Çelebi Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Fenerbahçe-Olympiakos maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Fenerbahçe-Olympiakos maçı şifresiz mi? 23 Nisan bankalar tatil mi? 23 Nisan bankalar açık mı, çalışıyor mu? 23 Nisan'da İş Bankası, Garanti, Vakıf Bank, Ziraat Bankası açık mı? KPSS şartsız hastane personel alımı ne zaman? Başvurular ne zaman, şartları neler? Mükremin Gezgin kimdir? Mükremin Gezgin evleniyor mu? Sevgilisi kim? Mükremin Gezgin kimdir? Mükremin Gezgin evleniyor mu? Bilsem sınavını geçmek için kaç puan almak gerekir? BİLSEM sınavlarına nasıl bakılır? Patnos Belediyesi hangi parti? Patnos Belediye başkanı hangi partiden seçilmiştir? Bursluluk sınavı ne zaman? 2024 İOKBS bursluluk sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak? 2024 GUY SINAVI BAŞVURU EKRANI: GUY sınavı başvuruları başladı mı, GUY sınavı başvuruları nereden, nasıl yapılır? Gaddar 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 19 Nisan Gaddar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? BİLSEM SONUÇLARI AÇIKLANDI 2024! BİLSEM sınav sonuçları nereden öğrenilir? BİLSEM sonuç sorgulama ekranı! Karne günü ne zaman 2024? Okullar ne zaman tatil olacak? Yaz tatili ne zaman başlıyor? Survivor'da dün kim elendi? Survivor 2024 adaya kim veda etti? 17 Nisan Survivor elenen isim! 2024 LGS sınavı ne zaman, tarihi belli oldu mu? Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş belgesi yayınlandı mı? Elif Duygu Adıgüzel kimdir? Elif Duygu Adıgüzel kaç yaşında, nereli?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title