Çeşme'de Fener Alayı - Haberler
Haberi Paylaş

Çeşme'de Fener Alayı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Çeşme'de Fener Alayı

Çeşme’de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen şölene akşam saatlerinde düzenlenen fener alayı ile devam edildi.

Çeşme'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen şölene akşam saatlerinde düzenlenen fener alayı ile devam edildi.

Çeşme girişinde toplanan yüzlerce kişi ellerinde bayraklar ve meşalelerle fener alayı yürüyüşü gerçekleştirerek 23 Nisan coşkusunu sürdürdü. Cumhuriyet Alanı'na kadar süren yürüyüşe CHP İzmir Milletvekilleri Musa Çam ve Ali Yiğit, Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Gazeteci Uğur Dündar, Gazeteci-Yazar Atilla Köprülüoğlu, CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran ve çok sayıda Çeşmeli katıldı.

Bayram coşkusunun hakim olduğu fener alayında konuşan CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, "Öncelikle ellerinde bayraklar, yüreklerinde vatan sevgisiyle ulusal bağımsızlık yürüyüşümüze katılan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Milli egemenliğimizin ilan edilişinin, Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bugün burada Kuva-i Milliye ruhunu yaşatan, Mustafa Kemal Atatürk'ü anlayan, çağdaş, aydınlık yarınlara inanan, cumhuriyet sevdalısı binlerce kişi buluştuk. Buradan sizlere baktığımda, büyük fedakarlıklarla, emsali görülmemiş destanlarla kurulan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin sağlam temellerini görüyorum. Cumhuriyet düşmanlarının, saltanat meraklılarının, gaflet ve dalalet ve hatta ihanet içinde olanların ağır yenilgisini görüyorum. Delikanlılarımızın yüreğindeki gücü, kadınlarımızın kahkahasındaki cesareti, çocuklarımızın parlayan gözlerinde umudu görüyorum. Egemenlik bizim, vatan bizim, bayrak bizim, bayram bizim" dedi. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen fener alayı görsel şölene dönüştü. - İZMİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ali Yiğit, 23 Nisan, Musa Çam, İzmir, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title