Haberler

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde hastalar tahliye edilmeye başladı

Güncelleme:

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde hastalar tahliye edilmeye başladıİSTANBUL Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin depreme dayanıklı olmayan binaların kapatılmasının ardından tedavi süreci devam eden hastalar ambulanslarla tahliye edilmeye başlandı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde hastalar tahliye edilmeye başladı

İSTANBUL Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin depreme dayanıklı olmayan binaların kapatılmasının ardından tedavi süreci devam eden hastalar ambulanslarla tahliye edilmeye başlandı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden sonra, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ndeki tüm binaların güvenlik seviyelerinin tekrar sorgulandığını belirterek Acil ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Birimi haricinde bazı birimlerin devre dışı kalacağını açıklamıştı. Açıklamanın ardından boşaltılan binalardaki hastalar ambulanslarla başka hastanelere tahliye edilmeye başlandı. Hastane personelleri ise eşyalarını toplayarak hastanenin önünde son kez hatıra fotoğrafı çektirdi.

"Bina çürük olduğu için tahliye ediliyor"

Eşinin yeni ameliyat olduğundan dolayı nakledildiğini söyleyen Mustafa Sarıyıldız, "Bina çürük olduğu için tahliye ediliyor. Hastamız Kanuni Sultan Süleyman'a götürülüyor. Daha dün ameliyat olmuştu onun için naklediyorlar" dedi.

"1996 yılından beri buradayım"

Hastaneden ayrıldığı için üzüntülü olduğunu söyleyen hastane personeli Hüseyin Erdemli, "1996 yılından beri buradayım. Pek çok anılar geçti. İnsan üzülüyor ama yıkılmış halini görmek daha çok üzerdi. Bu hastanede memurum, bilgisayar programcısıyım. Şuan da Atatürk Havalimanı'ndaki pandemi döneminden geçici olarak yapılan hastaneye gitme planımız var. Ama rektör beyin görüşmeleri devam ediyor. Herkes için hayırlısı olsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cerrahpaşa Genel Yerel Haberler

2024 YKS sonuçları açıklandı

2024 YKS sonuçları açıklandı

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Hurdaya dönen araçtan çıkarılan sürücü, kendi yarasını unutup hamile arkadaşının yardımına koştu

Hurdaya dönen araçtan çıkarılan sürücü, kendi yarasını unutup hamile arkadaşının yardımına koştu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title