Çayeli'nde 300 Yıllık Caminin Restorasyonunda Sona Gelindi - Haberler
Haberi Paylaş

Çayeli'nde 300 Yıllık Caminin Restorasyonunda Sona Gelindi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Çayeli'nde 300 Yıllık Caminin Restorasyonunda Sona Gelindi

Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan 300 yıllık Hacıbaşı Camisinin restorasyonunda sona gelindi.

Rize'nin Çayeli ilçesinde bulunan 300 yıllık Hacıbaşı Camisinin restorasyonunda sona gelindi.

Çayeli ilçe merkezinde bulunan ve 1708 tarihinde yapılan Hacıbaşı Cami, yaklaşık bir yıldır devam eden çalışmalar sonrası önümüzdeki aylarda tekrar hizmete girecek. Caminin iç ve dış cephesi tamamen orijinal haliyle restore edilirken, caminin içerisinde bulunan ahşap sütunlar ve tavanların boyaları sökülerek, ahşap görünüme dönüştürüldü.

Tarihi caminin restorasyonu hakkında bilgiler veren Çayeli Belediye Başkanı Atilla Esmen, "Hacıbaşı Camimizle ilgili restorasyon çalışmalarını baştan beri yakından takip etmekteyim. İlçemizin tarihi değerleri arasında yer alan Merkez Hacıbaşı Camisi için bir restorasyon projesi hazırladık ve Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ilettik. Hazırlamış olduğumuz restorasyon projesi Vakıflar Bölge Müdürlüğünce onaylanmasının hemen ardından çalışmalara başladık. Titizlikle yürütülen çalışmalar neticesinde cami içerisindeki ve dışarısındaki her şey aslına uygun olarak restore edilerek yerine konmakta. Dış cephesi ile ilçe merkezimize ve mimarı yapıya uygun oluşu ayrı bir güzellik katmış durumda. İlerleyen aylarda camimizi yeni haliyle tekrardan hizmete açacağız inşallah" ifadelerini kullandı. - RİZE

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title