Çankaya'da Demokrasi Söyleşilerine Büyük İlgi - Haberler
Haberi Paylaş

Çankaya'da Demokrasi Söyleşilerine Büyük İlgi

ANKA - Emel Türegün - Yerel
 - Güncelleme:
Çankaya'da Demokrasi Söyleşilerine Büyük İlgi

Çankaya Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Cumhuriyetin 2. Yüzyılına Doğru Ulusal Egemenlik ve Demokrasi Söyleşileri”, tarihçi Sinan Meydan ile gazeteciler Fikret Bila, Mustafa Balbay ve Miyase İlknur ile devam etti.

Çankaya Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Cumhuriyetin 2. Yüzyılına Doğru Ulusal Egemenlik ve Demokrasi Söyleşileri", tarihçi Sinan Meydan ile gazeteciler Fikret Bila, Mustafa Balbay ve Miyase İlknur ile devam etti.

Çankaya Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Cumhuriyetin 2. Yüzyılına Doğru Ulusal Egemenlik ve Demokrasi Söyleşileri"nin ikinci gün konukları, tarihçi Sinan Meydan ile gazeteciler Fikret Bila, Mustafa Balbay ve Miyase İlknur oldu.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde 16-18 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen söyleşilerin ikinci gün konuşmacılarından tarihçi Sinan Meydan "Kurtuluştan Kuruluşa Bağımsızlık" başlığı altında Cumhuriyetin kuruluşuna kadar olan zorlu süreci anlattı. İkinci oturumda ise usta gazeteciler Mustafa Balbay, Fikret Bila ve Miyase İlknur "Ulusal Egemenlik ve Demokrasi" konusunu ele aldılar.

Söyleşilerin üçüncü ve son gününde ise gazeteciler Deniz Zeyrek ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Dış Politika, Ekonomi ve İç Siyasete Etkileri"ni konuşacak.

ANKA / Emel Türegün - Yerel

Ulusal Egemenlik Sinan Meydan Demokrasi Mayıs Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title