BBP'den Hocalı Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

BBP'den Hocalı Açıklaması

AA - Yerel
BBP'den Hocalı Açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Hüseyin Döngel, Hocalı'da yaşananların bir katliamın ötesinde soykırım olduğunu söyledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Hüseyin Döngel, Hocalı'da yaşananların bir katliamın ötesinde soykırım olduğunu söyledi.

Döngel yazılı olarak yaptığı açıklamada "Ermeni diasporasının karanlık senaryoları ve hain planları neticesinde Ermeni işgal kuvvetleri tarafından 25 Şubat 1992'de Hocalı'da bir soykırım yapılmıştır" dedi.

Bu olayın dünyaya anlatılması gerektiğinin altını çizen Döngel, şunları kaydetti:

"Bu soykırım başta Türkiye olmak üzere bütün Türk- İslam ülkeleri tarafından dünyaya ayrıntılarıyla anlatılmalı ve duyurulmalıdır. Ermeni diasporasının ipliği pazara çıkarılmalı ve Ermenilere işgal ettikleri Karabağ'dan el çektirilmelidir. Hocalı Katliamı Ermenilerce planlı yapılan bir soykırımdır ve Hocalı'da, insanlık tarihine Ermeniler tarafından yazılmış kara bir sayfadır. Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinin Hocalı kasabasında 25-26 Şubat 1992'de Ermeniler tarafından planlı olarak yapılan bu katliamda 613 Azerbaycan Türkü hunharca katledilerek 3 bin civarında Azeri Türk'ü yerinden yurdundan sürgün edilmiştir.

İnsan hakları savunucusu olan birçok Avrupa ülkesi ve ABD tarafından bu soykırım ile ilgili bir kınama dahi yapılmamıştır. AB ülkeleri ve ABD ikiyüzlülüğünü burada da ortaya koymuşlardır. Bu katliam bütün Türk-İslam ülkeleri tarafından soykırım olarak kabul edilerek dünyaya deklere edilmelidir. Bu soykırım ilk önce TBMM tarafından resmen 'soykırım' kabul edilmelidir."

Muhabir: Sercan Küçükşahin

Yayıncı: İsmail İçer - KAYSERİ

AA / Yerel

Büyük Birlik Partisi, Hüseyin Döngel, Türkiye, İslam, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title