Haber : Başkale Belediyesi'nden Antalya Gezisi - Haberler

Haberi Paylaş

Başkale Belediyesi'nden Antalya Gezisi

Başkale Belediyesi'nden Antalya gezisi Öğrenciler, 'Yeni Filizler Yeşeriyor' projesi kapsamında Antalya'daki tarihi yerlerle Akdeniz Üniversitesini gezdiVAN - Van'ın Başkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Yeni Filizler Yeşeriyor' projesi kapsamında Antalya'daki tarihi yerler ile...

Başkale Belediyesi'nden Antalya gezisi

Öğrenciler, 'Yeni Filizler Yeşeriyor' projesi kapsamında Antalya'daki tarihi yerlerle Akdeniz Üniversitesini gezdi

VAN - Van'ın Başkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Yeni Filizler Yeşeriyor' projesi kapsamında Antalya'daki tarihi yerler ile Akdeniz Üniversitesine gezi düzenlendi.

Başkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Yeni Filizler Yeşeriyor' projesi kapsamında lise son sınıfta eğitim gören ve üniversiteye hazırlanan 250 öğrenci, 3 grup halinde uçakla Antalya'ya götürüldü. Akdeniz Üniversitesine bağlı fakülteleri gezerek öğrencilerle buluşan Başkaleliler, görevli akademisyenler tarafından da bilgilendirildi.

Üniversite gezisinin ardında Antalya Müzesi, Düden Şelalesi, Kaleiçi Yat Limanı, Atatürk Evi, Karaoğlan Parkını gezerek, deniz turu yapan öğrenciler, vizyondaki bir filmi de izledi.

Açıklamada bulunan öğrencilerden Cengiz Karadağ, ilk defa ilçe dışına çıktıkları için çok mutlu olduğunu belirterek, "Üniversite gezisi çok yaralı oldu. Üniversiteyi gezdikten sonra muhakkak kazanmam gerekiyor. Belediye başkanımıza teşekkür ederim" dedi.

Medine Sarıhan ise, ilk defa Başkale dışına çıktığını belirterek, Antalya'nın çok güzel olduğunu söyledi. Hem tarihi yerleri gezdikleri hem de üniversitenin çok güzel olduğunu ifade eden Sarıhan, geziden sonra okuma azminin daha çok arttığını kaydetti.

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title