Haberi Paylaş

Başakşehir'de Dünya Yürüyüş Günü etkinliği

Yerel Haberler

Başakşehir'de Dünya Yürüyüş Günü etkinliği Başakşehir'de Sağlık Bakanlığı tarafından Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Başakşehir'de Dünya Yürüyüş Günü etkinliği

İSTANBUL - Başakşehir'de Sağlık Bakanlığı tarafından Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Etkinliğe aileleriyle birlikte katılan çocuklar doyasıya eğlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Başakşehir Millet Bahçesi'nde Dünya Yürüyüş Günü kapsamında etkinlik düzenlendi. Geleneksel olarak düzenlenen etkinliğin bu yıl ki teması "hareket et, sağlıklı yaşa" oldu. Etkinliğe aileleriyle birlikte katılan çocuklar çeşitli etkinliklerde vakit geçirerek doyasıya eğlendi.

Sağlıklı yaşam yürüyüşü ile başlayan etkinlik alanına oyun parkuru, şişme çocuk oyun istasyonu, halat çekme, çuval oyunu, basket potası, okçuluk parkuru (TOF İstanbul Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü), ergometre, tırmanma duvarı, slot car racing ve egzersiz istasyonu kuruldu. Survivor ve okçuluk alanında yarışan yarışmacılar tansiyon, kan şekeri ve beden kitle indeksi ölçüldükten sonra oyuna alındı. Dereceye giren 6 çocuğa ise bisiklet hediye edildi.

Etkinliğe katılan Sağlık Bakanı Yardımcısı Sebahattin Aydın, "Aslında biz bu tür günler vesile olarak değerlendirmek istiyoruz. Bu gün Dünya Yürüyüş Günü. Pandemi döneminde çocukları eve hapsederek gelişmelerinse önemli bir travma oluştu. Bu vesile ile çocuklarımızı tekrardan hareketi hayata kavuşturmayı arzu ediyoruz. Başakşehir'de böyle bir parkın olması büyük bir fırsat. Burada oturanlar için güzel fırsatı değerlendirmek istiyoruz. Aileleriyle bir çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde gelişmesi için sadece bir gün değil senenin her günü belli bir şekilde hareket etmesini öneriyoruz. Çocukları okulları ve evleri arasında, gençleri okulları ve yurtları arasında erişkinleri işleri ve evleri arasında sıkışmış bir hayattan kurtarmak istiyoruz. Bu tür fırsatları değerlendirip vatandaşları sağlıklı yaşamı alışkanlık haline getirmesi için gayret ediyoruz" dedi.

Etkinlikteki yarışmalara katılan Eymen Köse, "Çok fazla sıra var ama değiyor. Bayağı eğleniyorum güzel geçiyor. Arkadaşlarım ve kardeşimle geldim. Çok iyi vakit geçiriyoruz" şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan Emir Asaf, "Buraya Annem, babam ve ailemle geldim. Güzel geçiyor. Balon aldım konsere katıldım. Parkurda oynadım" dedi.

Alana kurulan ekranda Rafadan Tayfa müzikal gösterimi ve oyun havalarıyla çocuklara gönlünce eğlendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Armağan Yılmaz - Yerel

Sağlık Bakanlığı Başakşehir Dünya Genel Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title