Haber : Balcalı'ya 'İlaç Danışma ve Temin Bürosu' Kuruluyor - Haberler

Haberi Paylaş

Balcalı'ya 'İlaç Danışma ve Temin Bürosu' Kuruluyor

Balcalı'ya 'İlaç Danışma ve Temin Bürosu' Kuruluyor

Adana Eczacı Odası (ADEO), hastaların ilaca kolay ulaşmasını sağlamak, etik olmayan ilaç ve reçete gruplarındaki sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde İlaç Danışma ve Temin Bürosu kuruyor.

Adana Eczacı Odası (ADEO), hastaların ilaca kolay ulaşmasını sağlamak, etik olmayan ilaç ve reçete gruplarındaki sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde İlaç Danışma ve Temin Bürosu kuruyor.

ADEO Başkanı Ecz. Ersun Özkan, büro kurulması amacıyla Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova'yı ziyaretinde, onkoloji ilaçlarına ulaşım konusunda yaşanan sıkıntının hastaları özel hastanelere yönlendirdiğini söyledi. Özel hastanelerin onkoloji hastalarında ciddi artış görüldüğünü vurgulayan Özkan, "Üniversite hastanelerinde görev alan bir çok hocamız özel hastanelerde görev almaya, hastalar aynı keza özel hastanelerde tedavi olmaya başladı. Özellikle yüksek tutarı olan kimi ilaç gruplarında yaşanan rant kavgası sonucu hastalar mağdur olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu da zarara uğratılmaktadır. Balcalı Hastanesine odamızın Danışma ve İlaç Temin Bürosu kurulması halinde onkoloji ilaçları dahil olmak üzere yatan hasta reçeteleri ve sıkıntı yaşanan tüm ilaçların temini büromuz aracılığı ile sağlanacağından tüm bunları engellemek mümkün olacaktır. Hastalarımız yorulmadan eczane aramadan ve simsarlar tarafından kandırılmadan büromuzda çayını içerken ilacı ayağına gelmeli ve Sosyal Güvenlik Kurumu da zarara uğramamalıdır" diye konuştu.

"Hastalar dolandırılmayacak"

Eczacılıktan Sorumlu Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Balal ve Balcalı Hastanesi Eczacılık Hizmetleri Müdürü Ecz. Müge Benlioğlu'nun hazır bulunduğu ziyarette ADEO yönetiminin talebini yerinde ve doğru bulduklarını belirten ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Adana Eczacı Odası İlaç Danışma ve Temin Bürosu kurulması için her türlü desteği vereceklerini söyledi. Prof. Dr. Taşova, "ADEO'nun kuracağı büro ile kurumsal bir yapı oluşacak ve bu sayede hastalar dolandırılmayacak. Hızlı ve güvenli şekilde ilaçlarını temin edebilecek. Bunun sadece hastalara değil, hekimlere de faydası olacaktır" dedi.

Görüşmelerin ardından büro yeri arama çalışmaları başlatıldı. - ADANA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Sosyal Güvenlik Kurumu Taşova Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title