Haberler

Ataşehir'de yabancı uyruklu şahısların kovaladığı 15 yaşındaki çocuğun hayatını kaybetmesine ilişkin olayda 1 kişi tutuklandı

Yerel Haberler

İstanbul Ataşehir'de yabancı uyruklu bir gruptan kaçmaya çalışırken trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden 15 yaşındaki çocukla ilgili İstanbul Valiliği açıklama yaptı. Mahallenin sokağa döküldüğü olaya ilişkin Valilik, 2 kişinin gözaltına alındığını, şüphelilerden birinin tutuklanırken diğerinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını duyurdu.

Ataşehir Yeni Sahra Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde iddiaya göre Selahattin Ç., (15), yabancı uyruklu kişiler tarafından henüz belli olmayan bir sebepten dolayı kovalanmaya başlandı.

Kaçan çocuğa o sırada D-100 karayolunda seyir halinde olan bir otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaralanan çocuk sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Olay üzerine mahalleli sokağa dökülürken, mahalleye çok sayıda çevik kuvvet polisi sevk edildi. Toplanan mahalleliyi uyararak dağıtan polis ekipleri, mahallede önlem aldı.

Ataşehir'de yabancı uyruklu kişilerin kovaladığı çocuğa otomobil çarptı, hayatını kaybetti

15 yaşındaki Selahattin Ç.'nin hayatını kaybetmesine neden olan kazaya ilişkin 2 şüpheli gözaltına alındı. Hakimliğe sevk edilen şüphelilerden biri tutuklanırken, diğeri hakkında adli kontrol kararı verildi. Konuya ilişkin İstanbul Valiliği tarafından da bir açıklama yapıldı.

Ataşehir'de yabancı uyruklu kişilerin kovaladığı çocuğa otomobil çarptı, hayatını kaybetti

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ataşehir ilçemizde dün meydana gelen trafik kazası neticesinde 'Taksirle Öldürme' olayı ile ilgili olarak 2 şüpheli şahıs yakalanmıştır. Kazayla ilgili olarak; trafik kazasını yapan 1 şahıs adli kontrolle serbest bırakılmış, olaya sebebiyet veren yabancı uyruklu 1 şahıs ise tutuklanmıştır. Daha sonra bölgede yapılan çalışmalarda olayla ilgili olduğu değerlendirilen şahıslar güvenlik görevlilerimizce yakalanarak, ilgili işlemler yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma devam etmektedir."

Ataşehir'de yabancı uyruklu kişilerin kovaladığı çocuğa otomobil çarptı, hayatını kaybetti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ataşehir 3. Sayfa Yerel Güncel Haberler

title