Haberler

Arslantepe Höyüğü, Öğrencilere Tanıtılmaya Devam Ediyor

Battalgazi Belediyesi tarafından Arslantepe Höyüğü’nü etkin ve yaygın bir şekilde tanıtmak amacıyla okullara yönelik düzenlenen konferanslar devam ediyor.

Battalgazi Belediyesi tarafından Arslantepe Höyüğü'nü etkin ve yaygın bir şekilde tanıtmak amacıyla okullara yönelik düzenlenen konferanslar devam ediyor.

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Arslantepe Höyüğü'nü etkin ve yaygın bir şekilde tanıtmak amacıyla okullardaki öğrencilere yönelik 11'inci konferans gerçekleştirildi. Son olarak Malatya Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Beydağı Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrenciler, Tur Otobüsü ile alınarak Kervansaray'da Arkeolog Cem Kaya tarafından Arslantepe tanıtıldı. Arslantepe'yi tanıma imkanı bulan öğrenciler, "Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan'a bizlere böyle bir imkan sundukları için ve Arslantepe Höyüğü'nü bu kadar güzel sahiplendikleri için çok teşekkür ediyoruz" dediler. Öğrenciler, daha sonra Arslantepe Höyüğü'ne götürülerek, Arslantepe'nin tarihi ile ilgili bilgiler öğrencilere aktarıldı. Arslantepe Höyüğü, Battalgazi Malatya Lisesi, Battalgazi Malatya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Battalgazi Hafize Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bulunan öğrencilere de tanıtıldı. Profesyonel Turist Rehberi Bülent Korkmaz tarafından verilen konferansta, Arslantepe'nin tarihi ve insanlık tarihi açısında önemine dikkat çekildi. Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müşaviri Kemal Deniz'de, topluma Arslantepe Höyüğü'nü tanıtmak ve bilgilendirmek amacıyla etkinliklerin devam edeceğini söyledi. - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yurtlar Kurumu Battalgazi Beydağı Malatya Yerel Haberler

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title