Haberler

Ardahan'a Tünel Müjdesi

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan ile Posof arasındaki mesafeyi 65 kilometreye düşürecek tünelin müjdesini verdi.

Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan ile Posof arasındaki mesafeyi 65 kilometreye düşürecek tünelin müjdesini verdi.

Ardahan'ın 'çılgın projesi' olarak adlandırılan Ilgar dağı tünelinin ihalesi Kasım'da yapılacak. AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, projenin bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Atalay, Tünel İhalesi 2014 yılında yapılmış olan Ardahan-Posof kara yolundaki Ilgar Dağı tünel projenin tamamlanmasından sonra şimdi de yapım ihalesine çıkılan proje ile Ardahan'ı Kafkasya'nın Merkezi kılmak istediklerini ifade etti. Atalay, "Posof'un kara talihini değiştirmek için beklenen haber hamdolsun geldi. Çıldır Aktaş yolu üzerinde yapımı devam eden Mozaret Tüneli'nden sonra şimdi de sıra Ilgar Tüneli'nde. İhalesi 2014 yılında yapılmış olan projenin tamamlanmasından sonra şimdi de yapım ihalesine çıkıldı.

EKAP'ta yer alan ilana göre projenin ön yeterlilik ihalesi 2 Eylül'de yapılacak. Tahmini değerlendirme süresi dikkate alındığında muhtemelen Kasım'ın ikinci haftasında ikinci oturumu, Aralık'ta ise sözleşmenin yapılması öngörülüyor. Önümüzdeki Bahar'la birlikte Çıldır yol ayrımından itibaren Tünel'i de içeren 41 km'lik uluslararası standartlardaki duble yolun kazmasını büyük bir sevinçle hep birlikte vuracağız inşallah. Bu ülke insanına sevinçleri haram kılmak isteyen alçaklara rağmen Batı'da da Doğu'da da gıpta ile seyredilecek BüyükTürkiye'nin inşasına devam edeceğiz." dedi.

Atalay, "Ardahan için tarihi öneme sahip bu yatırımda emeği geçen, katkısı olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Binali Yıldırım'a, Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan'a, zerre miktar da olsa emeği geçen herkese şahsım ve Ardahan adına teşekkür ederim." - ARDAHAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Orhan Atalay AK Parti Ardahan Posof Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Esenler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Çatalca hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Çatalca nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maçını hangi kanal veriyor? Lugano Fenerbahçe maçı şifresiz mi, nereden izlenir? Masterchef 10. yarışmacı kim oldu? BELLİ OLDU! Masterchef kim kazandı? UEFA ülke puanı sıralaması (GÜNCEL) 2024 UEFA ülkeler sıralaması Masterchef nerede çekiliyor? 2024 Masterchef stüdyosu nerede, çekimler nerede yapılıyor? Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var? Ceyhun Kazancı kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda çalıştı? Ceyhun Kazancı hakkında bilgiler Masterchef hangi günler var? 2024 Masterchef bu akşam var mı yok mu, hangi günler yayınlanıyor?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title