Haber : 22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Ünlüleri Ağırlayacak - Haberler

Haberi Paylaş

22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Ünlüleri Ağırlayacak

22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Ünlüleri Ağırlayacak

İzmir'in Aliağa ilçesinde Belediye tarafından bu yıl 22.'si düzenlenecek Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri 31 Ağustos, 1 ve 2 Eylül tarihlerinde yapılacak.

İzmir'in Aliağa ilçesinde Belediye tarafından bu yıl 22.'si düzenlenecek Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri 31 Ağustos, 1 ve 2 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Türkiye'nin aydınlarını, gazetecilerini ve kültür sanat insanlarını Aliağa'da buluşturacak şenlikler kapsamında gösteri, sergiler, şiir ve müzik dinletileri ve söyleşiler olacak. Şenliklerin konser kısmında ise Melike Demirağ, Leman Sam, Moğollar, Murat Dalkılıç, Sadık Gürbüz ve Petek Dinçöz, hayranları için söyleyecek.

22. Aliağa Barış ve Emek Şenlikleri birçok sanatçının yanı sıra çok sayıda aydın ve yazar, şair ve siyasetçiyi Aliağa'da buluşturacak. CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Fikir Sağlar, Perihan Sarı, Ercan Karakaş, Atilla Sertel, Enver Aysever, Can Ataklı, Orhan Bursalı, Metin Uca, Pelin Batu, Prof. Dr. Kemal Kocabaş, Mustafa Gazalcı, Prof. Dr. Nejla Kurul, Prof. Dr. Yakup Kepenek, Doç Dr. Firdevs Gümüşoğlu, Şenay Güler, Ahmet Telli, Orhan Alkaya, Haydar Ergülen, Tuğrul Keskin, Sezai Sarıoğlu, Leyla Şahin, Halim Yazıcı Aliağa Emek ve Barış şenliklerinde olacak.

31 Ağustos Cuma günü Emek ve Barış Yürüyüşü ile başlayacak 22. Emek ve Barış Şenlikleri'nde 1. Gün; "Emek ve Barış Karikatürleri" fotoğraf sergisi, "1 Mayıs Emek Fotoğrafları" ve " Türkiye'nin geçmişindeki yarın; Köy Enstitüleri" fotoğraf sergileri yer alacak. 1. Günün akşamında ise Cumhuriyet Meydanı'nda Melike Demirağ'ın ardından Leman Sam hayranlarının karşısına çıkacak.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek "Uçurtmalar Barışa Uçuyor" etkinliğinin ardından Gülistan Aile Çay Bahçesi'nde şenliğin ikinci günü iki önemli panel gerçekleşecek. Perihan Sarı'nın yöneteceği "Ortadoğu ateşinde Türkiye ve barış" konulu panele Muharrem İnce, Fikri Sağlar ve Ercan Karakaş konuşmacı olarak katılırken, Atilla Sertel'in yöneteceği "Yeni Anayasa'da basın ve özgürlükler" konulu panelde ise Enver Aysever, Can Ataklı ve Orhan Bursalı konuşmacı olarak yer alacak. Gazeteci Yazar Enver Aysever'in kitaplarını imzalayacağı 2. günde Açıkhava Tiyatrosu'nda yedi şair şiir dinletinin ardından kitaplarını imzalayacak.

Ahmet Telli, Orhan Alkaya, Haydar Ergülen, Tuğrul Keskin, Sezai Sarıoğlu, Leyla Şahin ve Halim Yazıcı Saat 20.00'da "Barışa selam olsun" diyecek. Şenliğin 2. günü Moğollar ve Murat Dalkılıç konseriyle son bulacak.

Şenliğin 3. ve son gününde ise Gülistan Aile Çay Bahçesi'nde Metin Uca, Pelin Batu, Şenay Güler ve Orhan Alkaya Saat 15.00'da "Türkiye'de oynanan tiyatro" konulu söyleşiyi gerçekleştirecek. Türkiye'nin sıcak gündem maddelerinden birisi olan eğitim sisteminin konu edileceği panelde ise; Mustafa Gazalcı, Prof. Dr. Nejla Kurul, Prof. Dr. Yakup Kepenek, Doç Dr. Firdevs Gümüşoğlu konuşmacı olarak yer alacak.

Gülistan Aile Çay Bahçesi'nde gerçekleşecek "Eğitim sistemi Türkiye'yi nereye götürüyor" konulu paneli Prof. Dr. Kemal Kocabaş yönetecek. 3. Günün ve şenliğin finali öncesinde Metin Uca Tek kişilik gösterisi ile sahne alacak. Uca, Açıkhava Tiyatrosu'nda

"Hakuna Matata" isimli oyunuyla hayranlarını güldürecek. 22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Sadık Gürbüz ve Petek Dinçöz konserleriyle sona erecek.

BAŞKAN OĞUZ; "DOPDOLU BİR ŞENLİK HAZIRLADIK TÜM YURTTAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ."

Emekçi kenti Aliağa'nın Emek ve Barış Şenlikleriyle özdeşleştiğini şenliklerin kentte farklı bir heyecan ve mutluluğun yaşanmasına neden olduğunu belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz "Emek ve Barış Şenliklerimizin 22.'sini bu yıl 31 Ağustos, 1 ve 2 Eylül tarihlerinde yapacağız. 3 gün sürecek şenliklerimize çok sayıda aydın, sanatçı, yazar, siyasetçi katılacak ve şenliğimizin ismini aldığı evrensel iki değere emek ve barışa vurgu yapacak. Emeğiyle alın teriyle yaşam mücadelesi verenlerin sesi olacak ve savaşsız bir dünyada barışın egemen olması için tüm dünyaya seslenecek. Ülkemizin etrafındaki ateş çemberi, yeni anayasa ve yeni eğitim sistemimiz neler getirip neler götürecek bunları konuşacağız. Panel, söyleşi, sergi, şiir dinletisi ve konserlerle dopdolu bir şenlik programı hazırladık. Emekten yana olan, barış isteyen herkesin ilgiyle takip edeceği şenliklerimize tüm yurttaşlarımızı bekliyoruz" dedi. - İZMİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Metin Uca Türkiye Aliağa İzmir Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title