Yerel Seçimlere Doğru

Yerel Seçimlere Doğru
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

AK Parti Diyarbakır Sur Belediye Başkan adayı Kurt: "Mehmet Uzun, Şivan Perver, Said i Nursi adına kültür ve edebiyat ödülleri dağıtacağız"

AK Parti Diyarbakır Sur Belediye Başkan adayı Abdurrahman Kurt, "Mehmet Uzun, Şivan Perver, Said-i Nursi adına kültür ve edebiyat ödülleri dağıtacağız" dedi.

Kurt, Sur ilçesinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. Sur ilçesinin bütün sokaklarını kademeli olarak yaya trafiğine açıp, bisikletli ulaşımı özendireceklerini belirten Kurt, burçları hikayelerinin anlamına uygun olarak çevresini düzenleyip mitolojik hikayelerini ışık ve ses gösterileriyle turizmin hizmetine sokacaklarını söyledi.

Köylerde, kırsal yaşamın bütün ihtiyaçlarına cevap verecek köy kampları oluşturacaklarını anlatan Kurt, gençlerin sporun her türlüsünü yapabilmeleri için "Olimpiyat Köyleri" inşa edeceklerini bildirdi.

Kadın ve çocuklar için tasarladıkları projelere de değinen Kurt, şöyle konuştu:

"Otistik çocuklarımız için bir otistik köy projemiz var. Sanırım bu bir toplumsal yaraya merhem olacaktır. Kadınlarımızı üretim için her şeyle ve her fırsatta teşvik edeceğiz. Otantik ve organik pazarlar oluşturacağız. Eğitim eksikliği hisseden kadınlarımızı Açık Üniversitemizde eğiteceğiz. Kreşler ve çocuk oyun parkları önceliklerimiz arasında yer alacak. Yaşlı insanlarımızın bakımını evinde üstleneceğiz."

Kültür ve Sanat projelerini de anlatan Kurt, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kürt edebiyatını desteklemek amacıyla her yıl Mehmet Uzun Edebiyat ödüllerini roman, hikaye, şiir ve deneme dallarında en iyi eserlere vereceğiz. Şivan Perver müzik ve sanat ödüllerini de her yıl periyodik olarak dağıtacağız. Said-i Nursi fikir ve araştırma ödülleri de her yıl istikrarlı olarak hak eden eser sahiplerine verilecek. Mehmet Uzun, Şivan Perver, Said-i Nursi adına kültür ve edebiyat ödülleri dağıtacağız." - Diyarbakır

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title