Yeni Festival Çarşısı Projesi İçin İhale Çalışmaları Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Yeni Festival Çarşısı Projesi İçin İhale Çalışmaları Başladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Yeni Festival Çarşısı Projesi İçin İhale Çalışmaları Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, esnaftan gelen talep üzerine Meydan'da kötü koşullarda hizmet vermeye çalışan Festival Çarşısı'nın yenisini yapacak.
Üzerindeki mülkiyet sorunları giderilen ve plan eksiklikleri tamamlanan Festival Çarşısı...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, esnaftan gelen talep üzerine Meydan'da kötü koşullarda hizmet vermeye çalışan Festival Çarşısı'nın yenisini yapacak.

Üzerindeki mülkiyet sorunları giderilen ve plan eksiklikleri tamamlanan Festival Çarşısı alanı, yeniden tasarlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Festival Çarşısı esnafını ziyaret ederek, yeni projeyi anlattı. Ziyarette, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, Büyükşehir Meclis Üyesi Recep Tokgöz ve bürokratlar da hazır bulundu.

Başkan Akaydın, Aspendos Kültür ve Ticaret Merkezi adını alacak projeyi birkaç aya kadar ihaleye çıkaracaklarını ve inşaatı geciktirmeden tamamlamak istediklerini belirterek, "Size verdiğimiz bir söz vardı. Bu sözü gerçekleştirmek ve en doğru çözümü bulmak için çalıştık. Teknik sorunlar vardı. Bugün bunları büyük ölçüde çözmüş olarak karşınızdayız. Bazı mülkiyet sorunları yaşadık. Arazinin bir bölümü ASAT'ındı. ASAT özveri gösterdi ve araziyi belediyeye aldık. Güzel bir proje hazırladık. Statik ve elektrik ilavelerinin yapılması konusunda çalışmalar sürüyor. Bundan sonra büyük bir engelle karşılaşmayacağımızı ümit ediyorum" dedi.

İnşaatın ihalesini ve yer teslimini kısa sürede tamamlayıp, inşaata başlamak istediklerini kaydeden Başkan Akaydın, "İnşaat kademeli olarak yapılabilir. Öncelikle sizlere ait mekanlar bitirilebilir, sonra da sizlere müşteri çekeceğine inandığım diğer bölümler tamamlanabilir. İnşaat müşterinin az olduğu kış aylarında gerçekleşeceği için ekonomik anlamda sizleri çok zarara sokmayacak. Kompakt bir projedir ve esneyebilir. Dükkan sayısı artırılabilir, birleştirip azaltılabilir. Buna sizin ortak menfaatlerinize bağlı olarak, derneğiniz ve belediye yetkilileri karar verir. Mekan kalitesi yüksek, müşteri çekme yeteneği yüksek, alt katlarında otopark alanı içeren bir proje. Artık geri dönülemez bir noktadayız. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Festival Halk Pazarı Esnafları Dayanışma Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı İsmail Özdemir ise Başkan Akaydın'a teşekkür ederek, "Sıkıntılara çözüm oldunuz. Yaklaşık 10 yıldır hep birlikte çile çektik. Bir önceki yönetim tarafından mayınlı bir arazi üzerine konulduk, çarpık bir yapı içerisinde.Başkan Mustafa Akaydın ve çalışma arkadaşları önce bu mayınlı araziyi temizledi. Müjdeli haberi bize 2 yıl öncesinde vermişlerdi, çok mutlu olmuştuk.Bir çok mülkiyet yapısı bulunan bu arsa da hepimiz ümitsizdik. O günden sonra ümitlendik. Çok güzel projeler yapıldı. Yönetim kurulumuzla aynı masada geliştirildi. Esnafı da dinlediler, taleplerine önem verdiler. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Proje son halini almış durumda. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Festival Halk Pazarı Esnafları Dayanışma Yaşatma ve Koruma Derneği eski başkanlarından Ömer Karaman ise "4 yıldır bu proje için çaba gösteriyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir resmi evrağında karşılığı olmayan bir çarşıyı resmi olarak bir statüye kavuşturmak üzeresiniz. Bu konudaki kararlılığınız için size çok gönülden teşekkür ediyoruz" dedi.

Aspendos Bulvarı üzerinde 12947 Ada 2 nolu parselde kültürel, sosyal ve ticari tesisleri ile çevre düzenlemesini barındıran bir kompleks inşa edileceği, 16 bin 400 metrekarelik alanı kapsayan proje kapsamında; zemin kat ve 1'inci katta ticari kullanımlara yönelik satış üniteleri ile yeme içme üniteleri yer alacağı bildirildi. Zemin ve 1'inci katlarda iş yerlerinin kullanımına ait servis girişi, idari birimler, teknik odalar, dolaşım alanları, WC gibi unsurlar ile her iki kat arasında düşey sirkülasyonu sağlayan 2 adet yürüyen merdiven de bulunacağı, yapıya ait zemin katta 107 adet, 1'inci katta 59 adet olmak üzere toplam 166 adet iş yerinin yer alacağı kaydedildi.

Diğer katlarda ise Büyükşehir Belediyesi'nin, kentteki farklı yaş gruplarına yönelik vereceği meslek kursları, spor, sağlık ve kültürel hizmetlere yönelik mekanların bulunacağı, bu mekanların, çocuk ve gençlere yönelik beceri kazandırma işlikleri, gösteri salonları, kütüphane, eğitim alanları, kafeterya ve sergi alanları ile kadın sağlığı danışma merkezi gibi ihtiyaçları karşılayacağı ifade edildi. - ANTALYA

Yeni Festival Çarşısı Projesi İçin İhale Çalışmaları Başladı

Yeni Festival Çarşısı Projesi İçin İhale Çalışmaları Başladı

Yeni Festival Çarşısı Projesi İçin İhale Çalışmaları Başladı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title