Yazar Eliaçık: Işid 4 Büyük Kitabın 4 Büyük Suçunu İşliyor

Yazar Eliaçık: Işid 4 Büyük Kitabın 4 Büyük Suçunu İşliyor

Gaziantep'te İslam ve barış konulu panelde konuşan yazar İhsan Eliaçık, terör örgütü IŞİD'in 4 büyük kitabın 4 büyük suçunu işlediğini söyledi.

Yazar Eliaçık: Işid 4 Büyük Kitabın 4 Büyük Suçunu İşliyor
28.03.2015 18:06 | Son Güncelleme: 28.03.2015 18:06

Gaziantep'te İslam ve barış konulu panelde konuşan yazar İhsan Eliaçık, terör örgütü IŞİD'in 4 büyük kitabın 4 büyük suçunu işlediğini söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Demokratik İslam Kongresi tarafından düzenlenen 'İslam ve Barış' konulu panele; Demokratik İslam Kongresi üyeleri, Yazar İhsan Eliaçık, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı. Panelde konuşan İhsan Eliaçık, IŞİD'in İslam diniyle bir ilgisinin olmadığını ileri sürerek, kadın ve çocukları öldürenlerin Müslüman olamayacağını söyledi. IŞİD terör örgütünün barışa hizmet etmediğini aksine terör saçtığını belirten Eliaçık, şunları kaydetti:

"Bayrağında Allah'ın resulü Muhammed yazan, Yezid'i komutan olarak gören, Hüseyin'in öldürülmesi haktır diyen, kadınları cariye yapan, insanları öldüren, kasaba ve yerleşim birimlerinde kadın, çoluk, çocuk herkesi bulundukları yerden kaçmaya zorlayan, sürgün ettiren, 4 büyük kitabın 4 büyük suçunu işleyen IŞİD, işlemeye de devam etmekte. İslamiyeti temsil ettiklerini iddia ediyorlar. Allah katındaki dine biz mensubuz diyorlar. Şimdi bunlar mı barışa hizmet ediyor? Yoksa ömrünü insan hakları mücadelesinde geçirmiş, Amerika'dan kalkıp, İsrail'e gelip, İsrail tanklarının altında 'Filistin'de barış olsun' diyen, 'Kan dökülmesin, akan kan dursun' diyen barış gönüllüsü, Hıristiyan, Protestan mezhebine mensup kız Rachel Corrie israil tanklarının altında ezilip öldü. Bunlardan hangisi barışa hizmet ediyor. Allah yolunda, barış yolunda yürüyen, İslam yolunda yürüyen ve ona hizmet eden kim?"

Panel, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. - Gaziantep

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Yazar Eliaçık: Işid 4 Büyük Kitabın 4 Büyük Suçunu İşliyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 10:55:59. #1.14#
title