Türkiye'de ona "Katil" deniliyor, tek ısırığı bile adamı tabuta yolluyor! Koca Engerek yılanı havalar ısınınca yeniden hortladı - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye'de ona "Katil" deniliyor, tek ısırığı bile adamı tabuta yolluyor! Koca Engerek yılanı havalar ısınınca yeniden hortladı

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Yaşam
 - Güncelleme:

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yılan tehlikesi de yeniden hortladı. Türkiye'nin en ölümcül yılanı olarak bilinen ve "katil" olarak adlandırılan Koca Engerek yılanına karşı daha dikkatli olunması uyarısında bulunuluyor. Koca Engerek yılanının tek ısırığının bile insanı öldürmeye yettiği biliniyor.

Türkiye'de yaz aylarının gelmesiyle birlikte kene ısırması vakalarında artış yaşanmıştı. Tokat'tan ve Sivas'tan gelen vefat haberleri tazeliğini korurken, bu kez de Türkiye'nin en zehirli yılanı olarak bilinen Koca Engerek tehlikesi başladı.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU'DA YAYGIN

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da, Doğu Akdeniz bölgesinde habitatın uygun olduğu alanlarda yaşayan Koca Engerek yılanları, havaların ısınmasıyla birlikte yuvalarından çıktı. Ovalarda, taşlık yerlerde, terk edilmiş evlerde, harabelerde, bahçelerde ve tarlalarda yaşayan Koca Engerek, yüksekliği 1500 metreye kadar alanlarda barınabiliyor.

ISIRIRSA HEMEN HASTANEYE KOŞUN

Koca Engerek, ilginç özellikleriyle de biliniyor. Buna göre tehlikeli yılan, üstüne basmazsanız sizi asla ısırmıyor. Isırdığı zaman da, en yakın sağlık kuruluşuna gidilmezse öldürüyor. Küçük olanlar çok tehlikeli iken yetişkin olanların daha az zehir bıraktığı biliniyor.

İşte Koca Engerek:

Türkiye'de ona 'Katil' deniliyor, tek ısırığı adamı tabuta yolluyor! Havalar ısınınca yeniden hortladı

Yılan Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (23)

Esma İlhan:

.Evin içinde.Telefon diğer odada.Ufak çocuğun var. Kimden yardım isteyeceksin. Engerek yılanı insanın her türlü şekilde üstüne gelir. Boşuna mı yılan tehlikeli deniliyor. Kaçsa zaten bu kadar korkulmaz yılandan

Esma İlhan:

Yanına oturuyorsun farketmiyorsun. Bi ara oturduğun yerdeki örtüyü hafifçe kaldiriyorsun.Çöreklenmiş engerek .

Eylül Malçok:

Ankarada yılanı nerden bulak lan

Tüm 23 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title