Burdurlu çiftçi, tarlasına inen Kanadalı paraşütçüyle buluştu: Alman çikolatası olmasa da çikolatamızı verdik - Haberler
Haberi Paylaş

Burdurlu çiftçi, tarlasına inen Kanadalı paraşütçüyle buluştu: Alman çikolatası olmasa da çikolatamızı verdik

Demirören Haber Ajansı - Yaşam
 - Güncelleme:

Burdur'da önceki gün tarlasına inen Kanada uyruklu yamaç paraşütçüsüyle yaşadığı diyalogla gündem olan 30 yaşındaki çiftçi Kazım Öz, bugün aynı paraşütçüyle buluştu. Burdurlu çiftçi, "Alman çikolatası olmasa da kendi ülkemizin çikolatasını verdik" dedi.

Kanada uyruklu yamaç paraşütçüsü Denizli Çameli Yaylacık Dağı'ndan dün sabah atlayış yapmıştı. Paraşütçü, yaklaşık 110 kilometre uzaklıktaki Burdur'un Yassıgüme köyünde Kazım Öz'e ait arpa ekili tarlaya acil iniş yapmıştı. Ekili alanda paraşütçüyü gören Öz ise, ilk başta neye uğradığını şaşırmış ardından paraşütçünün yanına giderek cep telefonuyla sosyal medyadan canlı yayın yapmaya başlamıştı.

Öz'ün "Ne yapıyorsun. Nerelisin sen. Yabancı bu herhalde. Oğlum, niye ekinin içine iniyorsun" sözlerine, Kanadalı yamaç paraşütçüsü az Türkçesiyle "Sorry" (Üzgünüm). Acil iniş yaptım" yanıtını vermişti. Bunun üzerine ise Öz, "Sorry, Sorry diyorsun da niye iniyorsun buraya. Zaten yağmurdan eser yok, bir de gelip ekinin içine iniyorsun ya. Çağır akrabalarını, bak döverler vallahi burada. Akrabalarını çağır insinler buraya. Bu tarla, ekin benim. Kusura bakma diyorsun, ne kusura bakma, çiğnedin" demişti.

Ardından bölgeye paraşütçünün arkadaşlarının geldiğini gören Öz, "Vallahi akrabaları geldi yemin olsun. Bana bir şey etmezler dimi? 2 bin lira borcun var, yoksa Alman çikolatası ver" ifadelerini kullanmıştı.

Denizli'nin Çameli ilçesinden kalkan Kanada uyruklu yamaç paraşütçüsü bugün de Yassıgüme'nin yanındaki Hacılar Köyü'ne indi. Kazım Öz tesadüfen karşılaştığı yamaç paraşütçüsüne çikolata ikram ettiği anları sosyal medya hesabından "Geldi iki gözümün çiçekleri. Kendi ülkemizin çikolatasını verdik, konuştuk, anlaştık" mesajıyla paylaştı.

Demirören Haber Ajansı / Yaşam

Sosyal Medya, Kazım Öz, Çiftçi, Yaşam, Haberler

title