Haberler

Başkan Doğan; "Köylerimiz Avrupa'nın Köylerinden Daha Güzel Olacak"

Köy ziyaretlerine devam eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Köylerimiz Avrupa’nın köylerinden daha güzel olacak” dedi.

Köy ziyaretlerine devam eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, "Köylerimiz Avrupa'nın köylerinden daha güzel olacak" dedi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, köy ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda muhtarlarla bir araya gelip, vatandaşların istek ve şikayetlerini dinleyen Başkan Doğan'ın, son durağı Arızlı Mahallesi oldu. Kırsal mahallerin mevcut durumunu değerlendirmek, yapılması gerekenleri planlamak ve vatandaşların taleplerini dinlemek için gerçekleştirdiği ziyaretlerinde Başkan Doğan'a Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Çetin, Ersin Alparslan ve AK Parti İzmit ilçe yöneticisi Hasan Demir eşlik etti.

Arızlı Mahalle muhtarı Ruhan Menteş'ten mahalleyle ilgili bilgi alan Doğan, " Arızlı, her şeyiyle farklı, güzel, bizim için ayrı yeri olan bir mahallemizdir. Birçok mahallemizde olduğu gibi Arızlı'da da parkesinden, camisinden, yoluna, mezarlığının düzenlenmesine kadar çok güzle hizmetler yaptık. Tabi ki işler bitmiyor. Daha güzel işleri de birlikte planlamak için bir aradayız. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine herkese hitap edecek alanlar ve projeler üretmeye çalışıyoruz" dedi.

Köylerdeki üretimi arttırmak içinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Doğan, "Biz köylümüzün korunmasını, köyde üretimin teşvik edilmesini milli bir olay olarak görüyor ve köylerimize tarımı, hayvancılığı, üretimi destekliyoruz. Belediyemiz bünyesinde hizmet veren yüksek ziraat mühendisi ve veteriner hekimimizi köylerimize gönderiyor, kurslar açıyoruz. Bir yandan tarım arazilerinin korunması, tarla yollarının açılması, sulama kanallarının yenilenmesi, çeşmesinden, konağına kadar köyün kentin imkanlarıyla donanmasıyla sağlarken bir yandan da modern tarım yöntemlerinin uygulanması, hayvan ve tarım ürünlerinin tanıtımı noktasında da destekler veriyoruz. Hedefimiz köylerimizin dokusunu ve kokusunu bozmadan Avrupa'nın köylerinden daha güzel hale getirmektir" diye konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Nevzat Doğan Yaşam Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title