Haber : Ağrı'da mayıs ayında yağan kar şaşkınlık yarattı - Haberler

Haberi Paylaş

Ağrı'da mayıs ayında yağan kar şaşkınlık yarattı

 - Güncelleme:

Türkiye'de yaz aylarına girmeye hazırlanırken ülkemizin doğusunda yer alan Ağrı, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte beyaza büründü. Vatandaşlar, mayıs ayında yer yer 5 santimetreyi bulan kar yağışını şaşkınlıkla karşıladı.

Yüksek rakımı ile bilinen Ağrı'da etkili olan soğuk ve yağmurlu hava, kış mevsiminden kalan günleri yaşatıyor. Bugün sabah saatlerinde başlayan yağmur öğleden sonra yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.

5 SANTİMETRE KAR YAĞDI

Ağrı'nın 1925 metre rakımlı Diyadin ilçesinde kar yağışı etkili oldu. İlçenin özellikle yüksek bölgelerindeki köylerde kar kalınlığı 5 santimetreye yaklaştı.

Ağrı'da mayıs ayında yağan kar şaşkınlık yarattı

HAYVAN SÜRÜLERİ GERİ DÖNMEK ZORUNDA KALDI

Rahmankulu, Taşkesen, Hacıhalit, Yolcupınar köylerinde etkili olan kar yağışı sebebiyle meraya götürülen küçükbaş hayvan sürüleri geri dönmek zorunda kaldı. Vatandaşlar, mayıs ayının sonlarında yaşanan kar yağışını şaşkınlıkla karşıladı.

Ağrı'da mayıs ayında yağan kar şaşkınlık yarattı

Demirören Haber Ajansı / Yaşam

Diyadin Ağrı kar Yaşam Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title