Yalova Karamürselbey Eğitim Merkezi'nde Ders Başı
Haberler » Güncel » Haber

Yalova Karamürselbey Eğitim Merkezi'nde Ders Başı

Gölcük Donanma Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Yalova'nın Altınova İlçesinde Bulunan Karamürselbey Eğitim Merkezi Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu'nun 2007- 2008 Eğitim Yılı Açılış Törenine Katıldı.

Yalova Karamürselbey Eğitim Merkezi'nde Ders Başı

Gölcük Donanma Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Yalova'nın Altınova ilçesinde bulunan Karamürselbey Eğitim Merkezi Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu'nun 2007- 2008 eğitim yılı açılış törenine katıldı.

Törenin yapılacağı öğrenci sinema salonu önünde Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Reşat Küçükerol tarafından karşılanan Oramiral Uğur Yiğit'e burada bir okul öğrencisi tarafından eğitim yılı açılış rozeti takıldı. Tören öncesi Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç'ın kutlama mesajı da okundu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Deniz Astsubay Yüksek Okulu Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Reşat Küçükerol, tek amaçlarının öğrencileri Atatürkçü düşünce sistemini özümsemiş askerler olarak yetiştirmek olduğunu söyledi. Küçükerol, ayrıca okulun fiziki şartları hakkında da teferruatlı bilgiler verdi. Kurmay Kidemli Albay Küçükerol'dan sonra söz alan Kuvvet Astsubayı Telsiz Kidemli Başçavuş Necmettin Koçak da öğrencilere alacakları eğitim hakkında bilgi verdi.

Törende ayrıca öğrencilere 2007- 2008 eğitim yılının ilk dersi Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Esma Torun tarafından verildi. Torun'un verdiği '"Atatürkçü düşünce ve Türk etik değerleri" konulu ilk dersi öğrenciler ve Oramiral Uğur Yiğit de dinledi. Oramiral Yiğit bunun yanında 2006-2007 eğitim öğretim yılında başarı gösteren birinci sınıf öğrencilerine onur belgelerini verdi. Öğrencilere öğrenim belgesi ve disiplin belgelerini ise Deniz Kurmay Kıdemli Albay

Bülent Keçici ve Alay Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Mustafa İnanç verdi.

(SÇ-MŞ-MEF-Y)