Yağmur-Kıyamet Çiçeği' Filminin Galası Yapıldı

Yağmur-Kıyamet Çiçeği' Filminin Galası Yapıldı

21. Altın Koza Uluslararası Film Festivali kapsamında; Onur Aydın'ın Yönetmenliğini üstlendiği "Yağmur-Kıyamet Çiçeği" filminin galası yapıldı.

19.09.2014 20:26 | Son Güncelleme: 19.09.2014 20:26

Filmin Adana Real Cinemaximum'da yapılan gala gösterimine yönetmen Onur Aydın ile birlikte film ekibi de katıldı. Yönetmen Aydın ve oyuncular gala sonrası sahnede katılanlara teşekkür ettiler, alkışlarla sahneye çıkan ekip, izleyicilerden gelen soruları yanıtladılar. Yönetmen Aydın; Karadeniz'in son zamanlarda komedi ile güdeme geldiğini belirterek, "Aslında bu filmde Karadeniz'e çok büyük yaralar açaan Çernobil'i işlemeye çalıştık. Birden fazla konuyu işledik. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Ekip arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Film Adana Altın Koza Film Festivali'nin iddialı yapımları arasında yerini alırken, yarın ki büyük ödül töreninde yarışacak.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini aynı adlı kitabın yazarı da olan Onur Aydın üstleniyor. Engin Hepileri, Altan Erkekli, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Sait Genay, Settar Tanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Elena Viunova, Rıza Sönmez ve Serap Aksoy gibi isimlerin rol aldığı filmin konusu ise şöyle; "Yakın zaman tarihimizin en büyük felaketlerinden biri olarak gösterilen Çernobil faciasından sonra eşini kanserden kaybeden Elena, oğlunun da aynı hastalıktan müzdarip olduğunu öğrenince çareyi tedavi için Türkiye’ye gelmekte bulur. Elena Trabzon’da tedavi süreciyle uğraşırken, bir gün Trabzonspor’da oynama hayaliyle yanıp tutuşan futbolcu Şenol ile tanışır. Şenol sonuna düşünmeden ilk görüşte kadına aşık olur. Öte yandan 1995-1996 futbol liginde şampiyonluğa doğru giden Trabzonspor son, maçta şampiyonluğu kaybedince, amigo Ahmet’in de dünyası başına yıkılır. Bir diğer yanda ise sesi ve kişiliği ile milyonlarca insanın gönlünde taht kuran Kazım Koyuncu vardır. Bir Çernobil mağduru olarak kanserden yaşamını kaybeden Koyuncu yöre halkının sesi gibidir" 

ABDULLAH COŞKUN

Kaynak: İHA

title