Vestel Manisaspor, Çıkışını Sürdürüyor

Vestel Manisaspor, Turkcell Süper Ligi'nin 31. Haftasında Kendi Sahasında Kayserispor'u 1-0 Mağlup Ederek, Ligdeki Çıkışını Sürdürdü.

Vestel Manisaspor, Çıkışını Sürdürüyor

Vestel Manisaspor, Turkcell Süper Ligi'nin 31. haftasında kendi sahasında Kayserispor'u 1-0 mağlup ederek, ligdeki çıkışını sürdürdü.

Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından Vestel Manisasporlu oyuncular galibiyetin sevincini tribünlerdeki taraftarlarıyla paylaştılar. Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maç sonrası yaptığı açıklamada, maçın geneline bakıldığında kendilerinin daha çok pozisyon bulan ve iyi organize olan bir takım olduklarını ifade ederek, "Özellikle ilk yarıda bulduğumuz pozisyonları değerlendirebilseydik maç bizim lehimize değişebilirdi. Fakat bunu başaramadık. İkinci yarıda da yine final

paslarını iyi verebilsek, pozisyon bulup gol üretebilirdik. Sonuç olarak çok önemli bir üç puanı kaybettik. Rakibimiz bugün bizden daha iyi oynamadı, ama ligde bulunduğu konum itibariyle kazanmayı bizden daha fazla istediler ve iyi mücadele ettiler. Maçın son bölümünde yediğimiz gol maç boyunca ürettiğimiz bütün güzellikleri bir anda sildi. Futbol, maalesef sonuç oyunu. Üzgünüz, çünkü böyle bir maçtan kesinlikle puan almamız gerekiyordu. Artık bu maçı unutup önümüzde kalan 3 karşılaşmadan alabileceğimiz en

fazla puanı alıp çıkabileceğimiz en üst sıraya çıkmak istiyoruz" dedi.

Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Giray Bulak ise, zor bir maç olacağının bilinciyle sahaya çıktıklarını belirterek, "İlk yarı onların birkaç pozisyonu bizim ise sadece Borbiconi ile girdiğimiz bir pozisyon var, ama ikinci yarı tempoyu artırdıktan sonra 7-8 tane ciddi net pozisyon bulduk. 85. dakikada atılan gol, bizi bu sezon için en mutlu eden gol oldu. Çünkü bugün 3 puana çok ihtiyacımız vardı. 40 puanı bulup rahatlamak istiyorduk. Bundan sonra alacağımız bir iki puan bize yetecektir. Dolayısıyla

bugün oynadığımız hem pozitif oyun, hem üretken olmamız, hem de taraftarımızın destek vermesi, oyuncunun coşkusu, kendine güvenini ortaya koyması ve temposu bizi 3 puan kadar mutlu etti. Umuyorum bundan sonra daha özgüvenle oynarız" diye konuştu.

Vestel Manisasporlu futbolcu Burak da, son 4 haftanın en önemli galibiyetini aldıklarını söyledi. Maçın zor geçtiğini ifade eden Burak, özellikle ikinci yarıda sergiledikleri baskılı oyun sayesinde maçın sonlarına doğru golü bulabildiklerini, galibiyetten dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Vestel Manisasporlu futbolcu Holosko da, girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremediği için üzgün olduğunu ifade ederek, "Sonuçta bir gol attık. Kimin attığı önemli değil, önemli olan bizim galip gelmemiz" dedi.

Kayserisporlu futbolcu Ragıp ise, havanın sıcak olmasına rağmen her iki takımın da iyi mücadele ettiğini belirterek, "Maçın sonuna doğru taç atışından yediğimiz bir gol var. Kalan kısa sürede de gol bulamayınca mağlup olduk. Vestel Manisaspor'u tebrik ediyorum. Bundan sonraki 3 maçımıza bakacağız. İnşallah alacağımız puanlarla UEFA şansımız devam edecek" ifadelerini kullandı.

Kayserisporlu futbolcu Özgürcan da, "Maçı kaybettiğimiz için üzgünüz, çünkü UEFA Kupası'nı hedefliyorduk. Bugün Vestel Manisaspor da kazanmayı çok istiyordu. Biz bireysel hatadan dolayı yediğimiz gol yüzünden maçı kaybettik. Vestel Manisaspor'u tebrik ediyorum" dedi.

(ÖA-İY-İY-ÖK-S)