Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek Açıklaması

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek Açıklaması
AA - Haberler | Yerel

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "HDP'yi kimler destekliyor, görüyorsunuz. Türkiye'nin en büyük para babaları, Türkiye'nin en büyük medya patronları. Bu HDP'den hiç mazlumdan yana politika beklenir mi?" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "HDP'yi kimler destekliyor, görüyorsunuz. Türkiye'nin en büyük para babaları, Türkiye'nin en büyük medya patronları. Bu HDP'den hiç mazlumdan yana politika beklenir mi?" dedi.

Perinçek, partisinin Artvin il başkanlığı tarafından valilik önünde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en temel sorunlarının başında Güneydoğu Anadolu bölgesinde seçim öncesi yaşanan gelişmeler olduğunu söyledi.

İnsanlardan haraç toplandığını, yol kesildiğini ve dükkan kepenklerinin indirildiğini savunan Doğu Perinçek, "Amcasının oğlu gidip amcasının oğlunun dükkanını yakıyor. Çarşılara eşkıyalar giriyor. Vatan Partisi bu sorunu çözecek ve bunun için Yüksekova'ya gittik. Oraya devlet ihtiyacını, milli devletimizin ihtiyacını, halkla beraber güçlü devlet kararımızı götürdük" diye konuştu.

Parti olarak Doğu Anadolu bölgesinde iyi bir örgütlenme kurmaya başladıklarını anlatan Perinçek, şöyle devam etti:

"Madem silahlı bir terör örgütü vardır, bunun kökünün kazınması lazım. Vatan Partisi bu konuda kararlıdır. Kürt yurttaşlarımızı kazanacağız. Orada her yerde, Yüksekova'da, Siirt'te örgütleniyoruz. Vatan Partisi'nden korktular. Oradaki mitingimizin sonunda adayımıza silah dayayıp, güya istifa ettiriyorlar. Buradan uyarıyorum; Silahla siyaset yapan, silahla adayı istifa ettirenleri Meclise sokmak için sistem kampanya halinde. HDP'yi kimler destekliyor görüyorsunuz. Türkiye'nin en büyük para babaları, Türkiye'nin en büyük medya patronları. Bu HDP'den hiç mazlumdan yana politika beklenir mi?"

ABD'nin, 7 Haziran genel seçimleri sonrasında Türkiye'de görülmek istenen hükümet projesinin AKP ve CHP üzerine kurulduğunu öne süren Doğu Perinçek, şunları kaydetti:

"Bu koalisyona verilen ilk görev, anayasadan 'Türk milleti' kavramını çıkartmak. 'Türk' kavramını anayasadan çıkarttığınız zaman ne olur biliyor musunuz? Bu ülke Yugoslavya, Suriye, Irak olur. Yugoslavya parçalanmadan önce milletin yüzde 80'i, 'Biz Yugoslav'ız' diyordu. Parçalanma sürecinin öncesinde 'Biz Sırp'ız, Boşnak'ız, Hırtvat'ız, Sloven'iz, Karadağlı'yız' gibi söylemleri topluma soktular. Anayasadan 'Türk' kavramını çıkardığınız zaman bu, 'Tarikatlara, cemaatlere, etnik gruplara, ırklara bölünün' demek. Bu, Amerika tarafından Türkiye'yi parçalamak için düşünülen bir anayasa. 'Türk milleti'nin anayasadan çıkarılmasına izin vermeyeceğiz. Bu girişim Türk milletinin ayaklarının altında kalacaktır."

Türkiye'de ekonominin iflasın eşiğine geldiğini de iddia eden Perinçek, "İçine girilecek herhangi bir krizde kemerleri sıkıp, tepemize çöküp, borçları almak için Kemal Derviş'i gönderdiler. CHP de Derviş'i başının üstüne oturttu. Bu Kemal Derviş, 2002 yılında AKP'yi iktidara getiren tertiplerin başrolünde olan kişi değil miydi? Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan'lar, Kemal Derviş ve Amerika'nın marifetiyle o koltuklara oturtulmadı mı? AKP, CHP hükümeti için yine geldi Kemal Derviş. Şeytan geldi, uğursuz geldi" ifadelerini kullandı.

Perinçek, mitingin ardından merhum şarkıcı Kazım Koyuncu'nun babası Cavit Koyuncu'yla bir süre sohbet etti.

AA - Son Dakika Haberleri

Amerika Birleşik Devletleri, Doğu Perinçek, Kemal Derviş, Türkiye, Yerel, Haber

title