Van sınırında kapalı kasa kamyona sıkışmış 158 Afgan göçmen taşıyan şoföre 298 bin 778 TL ceza kesildi - Haberler
Haberi Paylaş

Van sınırında kapalı kasa kamyona sıkışmış 158 Afgan göçmen taşıyan şoföre 298 bin 778 TL ceza kesildi

Haberler.com - Haberler | 3. Sayfa

Polis ekipleri, sınırlardan kaçak geçişleri önlemek için denetimlerini sürdürüyor. Van'da polis ekiplerince durdurulan kapalı kasa kamyonda, yurda yasa dışı yollarla sokulan Afganistan uyruklu 158 göçmen yakalandı. Aracın sürücüsüne de 298 bin 778 TL ceza kesildi.

Türkiye'nin Van sınırından kaçak yollarla ülkeye giriş yapmak isteyen Afgan göçmenlere yönelik denetimler tüm hızıyla sürüyor. Van'da son olarak kapalı bir kasa kamyonda yakalanan 158 kaçak göçmeni taşıyan aracın sürücüsüne rekor ceza kesildi.

KAPALI KASA KAMYONA SIKIŞTILAR

Van'da polis ve jandarma ekipleri, kaçak göçmenlere yönelik denetimlerini sürdürürken, yol kontrollerinde durdurulan kapalı kasa kamyonette de arama yapıldı. Aramada, kamyonun kasasında balık istifi Afganistan uyruklu 158 kaçak göçmen yakalandı.

ŞOFÖRE 298 BİN 778 TL

Kaçak göçmenler, işlemleri için emniyete götürülürken, aracına el koyulup, 298 bin 778 TL ceza kesilen sürücü, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kaçak göçmenlerin ise işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'ne gönderileceği belirtildi.

Van sınırında kapalı kasa kamyona sıkışmış 158 Afgan göçmen taşıyan şoföre 298 bin 778 TL ceza kesildi
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
Uğur Sezgin:EE onların ne olacağını biliyoruz derhal üst baş yemek takviyesi yapılıp ülkenin icine salacaksınız siz milleti keriz mi sanıyorsunuz almıyorsunuzda bu afganşlar nerden geliyor her yer afgan dolu
Hasan Tombul:parasını alıp beş parasız Şöförüde onlarla beraber sınır dışı edin.
Çınar Saraç:Şöförde o parayı öder yaaa
500