Vali Lekesiz, Asyad Yöneticilerini Ziyaret Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Vali Lekesiz, Asyad Yöneticilerini Ziyaret Etti

Vali Lekesiz, Asyad Yöneticilerini Ziyaret Etti
AA - Haberler | Yerel

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Armutlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ASYAD) yöneticilerini ziyaret etti.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Armutlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ASYAD) yöneticilerini ziyaret etti.

Vali Lekesiz, dernekte yaptığı konuşmada, Hatay'da yüzyıllardır sevgi, barış ve hoş görünün hakim olduğunu, farklı inanca mensup insanların uyum ve ahenk içinde yaşadıklarını belirtti.

Hatay Devleti'nin 40 kişiden oluşan Millet Meclisi'nde Türk, Arap, Sünni, Alevi, Hristiyan, Ermeni ve her kesimden insan olduğunu ve oy birliği ile Türkiye'ye katılma kararı aldıklarını hatırlatan Lekesiz, şunları kaydetti:

"O zamanki Hataylıların sloganı da 'Ben, sen, o yok, biz varız' idi. Dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, inanç, din, mezhep ayırımı gözetmeksizin tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eşittir. Her bir vatandaşımız Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli bir üyesidir. Burası hepimizin ortak yurdu. Hep beraber bu ülkeyi, bu ili buralara taşıdık. Bundan sonra daha güzel günlere taşıyabilmek için de çelik gibi bir birlik beraberlik şart. Bu, olmazsa olmazımızdır."

Ziyarete, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili İzzettin Emre, Çekmece Belediye Başkanı Cafer Özenir, ASYAD Başkanı Tevfik Erkek, Antakya Fırıncılar Odası Başkanı Semih Ezdeşir, Sümerler, Akdeniz, Gazi ve Armutlu Mahalle muhtarları, ASYAD Başkan Yardımcısı ve üyeler de katıldı.

Muhabir: Emin Sansar/ Salim Taş

Yayıncı: Ali Güreli - HATAY

AA - Son Dakika Haberleri

Mehmet Celalettin Lekesiz, Celalettin Lekesiz, Armutlu, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title