CELALETTİN LEKESİZ HABERLERİ

Celalettin Lekesiz haber, Celalettin Lekesiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Celalettin Lekesiz

Celalettin Lekesiz

Doğum Yeri Yozgat / Türkiye
Doğum Tarihi 1.5.1962

Celalettin Lekesiz Kimdir ?

Mehmet Celalettin Lekesiz (d. 1 Mayıs 1962 Yerköy, Yozgat Türkiye), Türk bürokrat. Yozgat'ta 1962'de dünyaya gelen Celalettin Lekesiz'in ön adı Mehmet'tir. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Celalettin Lekesiz - 17.01.2019
Bekir Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin Davada Karar
Fışkın'ın, "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçunu işlediğine dair yeterli delil bulunmaması; Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve İstihbarat Dairesi Başkanı Engin Dinç'in alıkonulması planlarına ilişkin, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçu yönünden de "olay sırasında evinde olması, plana dahil olsa bile eylemin hazırlık aşamasında kalması, teşebbüs aşamasına dahi ulaşmaması" nedeniyle beraatına karar verildi.
Celalettin Lekesiz - 17.01.2019
Bekir Bozdağ'ın Alıkonma Planına İlişkin Davada Karar Çıktı
FETÖ'cü darbe girişiminin ardından Jandarma Okullar Komutanlığındaki darbe faaliyetlerinin araştırılması sırasında eski Jandarma Kurmay Yarbay Ali Bozgeyik'in karargahın park alanındaki otomobilinde küçük kağıtlara el yazısıyla hazırlanmış notlar ele geçirildi. Notların, dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, dönemin TEM Daire Başkanı Turgut Aslan, Engin Dinç ve Turan Aksoy'un darbeciler tarafından alıkonmasına ilişkin planları içerdiği tespit edildi.
Celalettin Lekesiz - 11.01.2019
İçişleri Bakanlığı Müşavirlerinden Muammer Yaşar Özgül'ün Acı Günü
İçişleri Bakanlığı müşavirlerinden Muammer Yaşar Özgül'ün vefat eden annesi Hatice Özgül, toprağa verildi. Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Özgül'ün annesi Hatice Özgül için Ulu Camide düzenlenen cenaze merasimine Kütahya Valisi Ömer Toraman, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkez valileri Mustafa Büyük ve Kerem Al, İçişleri eski bakanı Osman Güneş, Emniyet eski Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.
Celalettin Lekesiz - 02.11.2018
Bekir Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin Dava
Fışkın'ın, "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçunu işlediğine dair yeterli delil bulunmaması; Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve İstihbarat Dairesi Başkanı Engin Dinç'in alıkonulması planlarına ilişkin "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçu yönünden de "olay sırasında evinde olması, plana dahil olsa bile eylemin hazırlık aşamasında kalması, teşebbüs aşamasına dahi ulaşmaması" nedeniyle beraati istendi.
Celalettin Lekesiz - 06.08.2018
Bekir Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin Dava
Notların darbe teşebbüsünün gerçekleştirildiği tarihte darbeciler tarafından Bekir Bozdağ, Melih Gökçek, Celalettin Lekesiz, Turgut Aslan, Engin Dinç ile Turan Aksoy'un zorla derdest edilerek kaçırılmasına ilişkin planları içerdiği tespit edilmişti.
Celalettin Lekesiz - 23.05.2018
Bekir Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin Dava
Dosyaya gelen evraklara ilişkin söz alan sanıklardan eski teğmen Ferhat Fışkın, eski kurmay yarbay Ali Bozgeyik'in aracında ele geçirilen, dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan, İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç ile Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy'un kaçırılma planlarıyla bir ilgisinin olmadığını ileri sürdü.
Celalettin Lekesiz - 13.02.2018
Genelkurmay Çatı' Davasına Katılma Talepleri Kabul Edildi
Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, katılma talebinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini temsilen Başbakanlık, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti, TÜRKSAT, TBMM, milletvekili Ramazan Can, Avrupa Birliği Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Vatan Partisi, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, eski Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve milletvekili Ali Özkaya'nın katılma taleplerinin kabulüne hükmetti.
Celalettin Lekesiz - 21.12.2017
Türkiye'de 2017 Böyle Geçti (9)
9 EYLÜL Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump telefonda görüştü. Erdoğan ve Trump, Türkiye ve ABD arasındaki stratejik ortaklığa dikkati çekerek, ikili ilişkilerin daha da güçlendirilmesi, bölgedeki istikrarın artırılması için birlikte çalışmaya devam etmenin önemini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki resmi karşılama töreninin ardından yaptıkları baş başa görüşmenin basına açık bölümünde yaptığı konuşmada, "Astana Zirvesi önem arz ediyor. Ön çalışmalar bitmiş durumda. Artık burada finali yapılacak. İnşallah atılmış olan adımlar Astana'da noktalanır. Cenevre süreci de böylece çok daha kolay bir şekilde yol alır." dedi. 10 EYLÜL Kazakistan'ın başkenti Astana'daki İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Bilim ve Teknoloji Zirvesi'nde Arakan Müslümanlarıyla ilgili nihai rapor kabul edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burada alınan kararların kalıcı olması ve gelecek kuşaklar için önemli izler bırakması hepimizin gayretlerine bağlıdır." ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İİT 1. Bilim ve Teknoloji Zirvesi'nin açılış oturumunda yaptığı konuşmada, "İlk kıblemiz Kudüs'ün ve Harem-i Şerif'in kutsiyetinin ihlal edilmesine de asla izin veremeyiz. Mescid-i Aksa'ya yönelik saygısızlıkların, tahriklerin ve provokasyonların önüne geçilmesi için çok daha kararlı bir tutum ortaya koymalıyız." dedi. 11 EYLÜL Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca, Türk Kızılayı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinde "Arakan Kan Ağlıyor, Türkiye Yardım Elini Uzatıyor" yardım kampanyası başlatıldı. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) engelli öğrencilerin özel yetenek sınavıyla öğrenci alan programlara başvuru için gerekli olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puanının, sınavın yapıldığı yıl dahil 2 yıl süreyle geçerli olmasına karar verildi. YGS'den 100 puan ve üzeri alan ancak bu sene özel yetenek sınavıyla herhangi bir programa yerleşemeyen engelli öğrenciler, 2018'de YGS sınavına girmeden yetenek sınavına başvurabilecek. 12 EYLÜL Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki darbe faaliyetlerine ilişkin, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in de arasında bulunduğu bazı idarecilerin alıkonulması planına ilişkin 13 sanığın yargılandığı davanın ilk celsesi başladı.
Celalettin Lekesiz - 02.10.2017
Sözcü Gazetesi Sahibi ve Çalışanları Hakkında İddianame
İddianamede, ihbarcı H.K'nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılıgˆı'na verdigˆi 26 Eylül 2016 tarihli 24 sayfalık dilekc¸esindeki "FETO¨'nu¨n en son tarafına yaptıgˆı iftira ve komplo'nun, 2016 yılındaki 2. Sınıf Emniyet Mu¨du¨ru¨ ru¨tbe terfisini engellemek ic¸in So¨zcu¨ gazetesinin internet sitesinde FETÖ'cü yazar Kamil Elibol tarafından 3 Mart 2016 tarihinde 'Sancılı Sınav' başlıklı asılsız haberin yapıldıgˆını, haberde 'Emniyet Genel Mu¨du¨ru¨ Celalettin Lekesiz'in Protokol Mu¨du¨ru¨ 3.
Celalettin Lekesiz - 12.09.2017
Bekir Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin Dava
Darbe girişiminin hazırlık toplantılarına katıldığı ve kendisine o sırada Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ ile Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç ve Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ın da aralarında bulunduğu bazı kişilerin kaçırılmalarına ilişkin görevlendirildiği belirtilen Yıkılkan, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı karargahında yaşanan olaylara ilişkin Ankara 17.
Celalettin Lekesiz - 12.09.2017
Bilirkişilerce Tespit Edilen "El Yazısını" İnkar Etti
Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, Bekir Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan, İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç ile Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy'un kaçırılma planları aracında ele geçirilen sanık eski kurmay yarbay Ali Bozgeyik hakim karşısına çıktı.
Celalettin Lekesiz - 12.09.2017
Bekir Bozdağ'ın 15 Temmuz'da Alıkonulma Planına İlişkin Açılan Dava Başladı
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki darbe faaliyetlerine ilişkin, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de aralarında bulunduğu bazı idarecilerin alıkonulma planına ilişkin 13 sanığın yargılandığı dava başladı.
Celalettin Lekesiz - 12.09.2017
Bekir Bozdağ'ın 15 Temmuz'da Alıkonulma Planına İlişkin Açılan Dava Başladı
FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında aralarında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de bulunduğu bazı idarecilerin alıkonulma planına ilişkin 13 sanık hakkında açılan...
Celalettin Lekesiz - 12.09.2017
Bekir Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin Dava
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki darbe faaliyetlerine ilişkin, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in de arasında bulunduğu bazı idarecilerin alıkonulması planına ilişkin...
Celalettin Lekesiz - 11.09.2017
Bekir Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin Dava
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki darbe faaliyetlerine ilişkin, aralarında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in de bulunduğu bazı idarecilerin alıkonulması planına...
Celalettin Lekesiz - 04.09.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2016- "Vali Atamaları Hakkında Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü görevine, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok atandı. Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Çanakkale Valisi Hamza Erkal ve Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya merkeze alındı.
Celalettin Lekesiz - 12.07.2017
Özel Harekatçılara "Şehit Olun" Emri
Dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in talimatıyla darbe girişiminin olduğu gece Türk Telekom'un Ulus'taki binasının yaklaşık 35 darbeci asker tarafından işgal edilip teslim alındığı haberi üzerine operasyon başlatıldı.
Celalettin Lekesiz - 06.07.2017
Bakan Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin İddianame Kabul Edildi
Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki darbe faaliyetlerine ilişkin, aralarında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in de bulunduğu bazı...
Celalettin Lekesiz - 26.06.2017
Fetö'cü Emniyet Müdürünün Öldürme Emri İddianamede
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Jandarma Okullar Komutanlığındaki darbe faaliyetleriyle ilgili, aralarında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in de bulunduğu bazı idarecilerin alıkonulması planına ilişkin iddianamede, darbecilerin WhatsApp...
Celalettin Lekesiz - 17.06.2017
Darbeye İştirak Edenler, TBMM'nin Bombalanmasından Sorumludur"
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında aralarında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in de bulunduğu bazı idarecilerin alıkonulması planını yapan, ancak başarılı olamayan şüphelilerin...
Celalettin Lekesiz - 16.06.2017
Bakan Bozdağ'ın Kaçırılma Planları, Şüpheli Eski Kurmay Yarbay Ali Bozgeyik'in Aracından Çıktı
FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde, darbeci askerler tarafından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eski Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç’in zorla derdest edilerek kaçırılmalarına ilişkin planları içeren notlar şüpheli...
Celalettin Lekesiz - 16.06.2017
15 Temmuz Gecesi Bazı Siyasilerle İdarecilerin Derdest Edilmesi Planlarına Yönelik İddianame...
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, darbe girişiminin başarılı olması halinde Jandarma Okullar Komutanlığı'nda planlanan; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve bazı siyasilerle idarecilerin derdest edilmesine yönelik iddianame tamamlandı. İddianamede yer alan 13 şüpheli için 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi.   Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli savcı Ali Alper Saylan tarafından hazırlanan iddianamede, aralarında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın eski Başdanışmanı Orhan Yıkılkan'ın da bulunduğu 13 şüpheli yer aldı. 15 Temmuz gecesi darbeciler tarafından derdest edilmeleri planlanan Adalet Bakanı Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'le dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan, İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç ve Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy ise iddianamede müşteki olarak yer aldı.
Celalettin Lekesiz - 16.06.2017
Dha Ankara - 15 Temmuz Gecesi Bazı Siyasilerle İdarecilerin Derdest Edilmesi Planlarına Yönelik...
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, darbe girişiminin başarılı olması halinde Jandarma Okullar Komutanlığı'nda planlanan; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve bazı siyasilerle idarecilerin derdest edilmesine yönelik iddianame tamamlandı. İddianamede yer alan 13 şüpheli için 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi.   Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli savcı Ali Alper Saylan tarafından hazırlanan iddianamede, aralarında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın eski Başdanışmanı Orhan Yıkılkan'ın da bulunduğu 13 şüpheli yer aldı. 15 Temmuz gecesi darbeciler tarafından derdest edilmeleri planlanan Adalet Bakanı Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'le dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan, İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç ve Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy ise iddianamede müşteki olarak yer aldı.
Celalettin Lekesiz - 16.06.2017
Bakan Bozdağ'ın Derdest Edilme Girişimine İlişkin İddianame Tamamlandı
Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığındaki FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi faaliyetlerinin araştırılmasında darbenin başarılı olması halinde darbeci askerler tarafından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Emniyet Genel Müdürü (EGM) Celalettin Lekesiz, EGM İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç, EGM Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan ve EGM Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy'un derdest edilmesi plan ve yazılarına ilişkin iddianame tamamlandı.
Celalettin Lekesiz - 16.06.2017
Bakan Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin İddianame
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki darbe faaliyetlerine ilişkin, aralarında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in de bulunduğu bazı...
Celalettin Lekesiz - 16.06.2017
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Okullar Komutanlığındaki Darbe Faaliyetlerine İlişkin,...
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Okullar Komutanlığındaki darbe faaliyetlerine ilişkin, aralarında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in de bulunduğu bazı idarecilerin alıkonulması planına yönelik soruşturmayı tamamlayarak 13 kişi...
Celalettin Lekesiz - 22.03.2017
Amasya Belediye Başkanı Özdemir'in Acı Günü
Törene Özdemir'in ailesi ve yakınları, AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Naci Bostancı, eski Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, il ve ilçe belediye başkanları, askeri personel ile vatandaşlar katıldı.
Celalettin Lekesiz - 03.03.2017
Darbe Girişiminin Çatı İddianamesi (4)
Adil Öksüz'ün başkanlık ettiği toplantılarda öncelikle her kuvvetten darbeci askerin kendi aralarında oluşturduğu grupların çalışmalar yaptığı, ardından darbe girişiminin en önemli eylemlerinin detayları, bu eylemlerde görev alacak darbecilerin görev ve sorumluluklarının belirlendiği anlatılan iddianamede, şunlar kaydedildi: "Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alınması ve bir yerde muhafaza edilmesi, (Huber Köşkünden alınarak hava yolu ile İstanbul'da kısa süre bekletilip, yine hava yolu ile denize açılacak olan gemiye indirilerek muhafaza edilmesi), Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın Ankara'dan Özel Kuvvetler timlerince alınarak Akıncılar Hava Üssü'ne getirilerek burada muhafaza edilmesi, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın MİT'ten Özel Kuvvetler timlerince alınarak Akıncılar Hava Üssü'ne getirilerek muhafaza edilmesi, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, TEM Daire Başkanı Turgut Aslan'ın, Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç'in, Özel Harekat Daire Başkanı'nın konutlarından jandarma görevlileri tarafından alınarak, Akıncılar'a götürülmesi konularının konuşulduğu, yapılan bütün çalışmalarda TSK içindeki FETÖ mensubu komutanlara aktif görevler verildiği, darbe girişimine katılacak birliklerin komutanlarının örgüt mensuplarından seçildiği, görevlendirilen darbeci unsurlara mümkün olduğu kadar birlik bütünlüğü içinde görev verildiği ancak Özel Kuvvetler Komutanlığından görevlendirilen unsurların tek tek FETÖ mensuplarından yeniden oluşturulduğu, Çakırsöğüt'te bulunan komando tugayının Ankara'ya hava yoluyla getirilmesi ve getirilecek birliklerin Ankara'nın güvenliğini sağlamak ve ihtiyaç olan diğer kuvvetlere takviye verilmesinin kararlaştırıldığı belirlenmiştir.
Celalettin Lekesiz - 22.12.2016
Türkiye'de 2016 Böyle Geçti (9)
10 EYLÜL "Vali Atamaları Hakkında Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü görevine, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok atandı. Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Çanakkale Valisi Hamza Erkal ve Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya merkeze alındı.
Celalettin Lekesiz - 22.12.2016
Türkiye'de 2016 Böyle Geçti (8)
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ'nün darbe girişiminde 50 şehidin verildiği Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret etti. Özel Harekat Merkezi'ne gelişinde Bahçeli'yi, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz karşıladı.
Celalettin Lekesiz - 08.11.2016
Dha Ankara - Celalettin Lekesiz: Akıncılar 300 Özel Harekat Polisiyle Kuşatıldı
FETÖ/PDY Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda konuşan Emniyet eski Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, 2014 yılından itibaren FETÖ'nün emniyetteki rütbeli üyelerinin ihraç edildiğini hatırlatarak, "EGM olarak bu yönde tespitlerimiz vardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Celalettin Lekesiz Haberleri | Celalettin Lekesiz Kimdir - Haberler - Celalettin Lekesiz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Celalettin Lekesiz kimdir, hayatı ve biyografisi. Bekir Bozdağ'ın Alıkonulma Planına İlişkin Davada Karar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 15:15:03. #1.14#

title