Sosyal medyanın gücüne atıf yapan USMEK, başlattığı "hashtag" çalışmasıyla farkındalık oluşturmayı amaçlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Sosyal medyanın gücüne atıf yapan USMEK, başlattığı "hashtag" çalışmasıyla farkındalık oluşturmayı amaçlıyor

Haberler.com, Jülide İshakoğlu - Güncel
 - Güncelleme:
Sosyal medyanın gücüne atıf yapan USMEK, başlattığı

Uluslararası Sosyal Medya Kullanıcıları Derneği, 30 Haziran Dünya Sosyal Medya Günü'nde "#USMEKSosyalMedyaGünü" adlı bir hashtag çalışması başlattı. Konuyla ilgili açıklama yapan dernek başkanı İzzet Aydın, "Sosyal medyanın gücü günden güne artıyor. Dünyayı bile oradan kurtarıyoruz, amacımız bu günle ilgili farkındalık oluşturmak" sözlerine yer verdi.

Sosyal medya kullanıcılarını tek çat altında toplamayı amaçlayan USMEK, Dünya Sosyal Medya Günü'ne özel hashtag çalışması başlattı. #USMEKSosyalMedyaGünü adlı hashtag üzerinden çeşitli paylaşımlar yapılıyor.

"SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR"

USMEK Genel Başkanı İzzet Aydın, Dünya Sosyal Medya Günü'nün sosyal medya kullanıcılarına hayırlı olmasını diledi. Sosyal medyanın gücünün her geçen gün arttığına işaret eden Aydın, "Eskiden kıraathanelerdeki masalarda hükümetler kurulurdu. Şimdi ellerimizdeki cihazlarla sosyal medyadan zamandan ve mekandan bağımsız olarak dünyayı kurtarıyoruz! Yediden yetmişe herkes sosyal medya kullanıyor." dedi.

USMEK'ten Sosyal Medya Günü'nde 'hashtag' çalışması

AMAÇLARI FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Hashtag çalışması ile sosyal medya kullanıcılarından Sosyal Medya Günü konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten İzzet Aydın, USMEK'in sosyal medya kullanıcılarının bu alanı doğru ve verimli kullanmasını sağlamayı amaçladığını vurgulayarak, "Dernek olarak tüm dünyadaki sosyal medya kullanıcılarını hedefledik. Teşkilatlanma çalışmalarımız devam ediyor. 29 Haziran'da Taksim'de İstanbul İl Temsilciliğimizin açılışını yaptık. Her ilde bir temsilcilik açmayı hedefliyoruz." sözlerini kaydetti.

Jülide İshakoğlu
Haberler.com Haberler.com - Güncel

30 Haziran, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title