Üniversitelilerden Pervari'ye Kütüphane Desteği - Haberler
Haberi Paylaş

Üniversitelilerden Pervari'ye Kütüphane Desteği

AA - Haberler | Güncel
Üniversitelilerden Pervari'ye Kütüphane Desteği

İstanbul Ticaret Üniversitesi Toplumsal Artı Platformu tarafından Siirt'in Pervari ilçesinde 4 kütüphane kuruldu.

PERVARİ (AA) - İstanbul Ticaret Üniversitesi Toplumsal Artı Platformu tarafından Siirt'in Pervari ilçesinde 4 kütüphane kuruldu.

Pervari Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçede 4 kütüphanenin kurulması için platform ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol sonrası ilçeye gelen bir grup üniversite öğrencisi, kütüphanelerin kurulumunda görev aldı.

Pervari İmam Hatip Anadolu Lisesinde düzenlenen açılış töreninde konuşan Pervari Kaymakamı Hakan Şeker, Pervari ile İstanbul arasındaki gönül köprüsünün kütüphanelerle taçlandığını söyledi.

Üniversiteye ve öğrenci topluluklarına teşekkür eden Kaymakam Şeker, Şehit Polis Cumali Hakan Ortaokulu, Pervari İmam Hatip Anadolu Lisesi, Yeniaydın Ortaokulu ve Göl 85. Yıl Ortaokulu'nda kurulan kütüphanelere 1000'er kitap ile bilgisayar, yazıcı ve diğer materyallerin de bağışlandığını kaydetti.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Toplumsal Artı Platformu Başkanı İbrahim Gül ise, Pervari'ye bu anlamlı destekte bulunmaktan memnuniyet duyduklarını aktardı.

Gül, platform olarak ilçeye eğitim yardımlarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Üniversite öğrencileri tarafından oluşturulan kütüphaneler, konuşmaların ardından törenle hizmete açıldı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım