Uçurumdan Düşen Vatandaş Operasyonla Kurtarıldı

Uçurumdan Düşen Vatandaş Operasyonla Kurtarıldı

Uçurumdan Düşen Vatandaş Operasyonla Kurtarıldı
Haberler.Com - Haberler | Yerel

Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi tehlikeli ve önemli bir kurtarma operasyonuna imza attı.

Kurtarma ekibi (UMKE), 150 metre yükseklikten aşağıya düşen çocuğa, film gibi kurtarma operasyonu düzenledi. Düzlerçamı Güver Uçurumu mevkiinde 150 metre yükseklikten kayalıklara düşen 16 yaşındaki bir vatandaşı helikopterle kurtarırken iki personeli taşıyan kılavuz halatın kopmasıyla çalışanlar büyük tehlike atlatıldı.

150 METRE YÜKSEKLİKTEN DÜŞTÜ

UMKE, 112 ekipleri, Sahil Güvenlik Hava Grup Komutanlığı ve Antalya İtfaiyesi'nin ortaklaşa 30.03.2014 tarihinde saat 19:00 sıralarında yaptığı operasyonla Antalya ili Düzlerçamı Güver Uçurumu mevkiinde yaklaşık 150 metre yükseklikten düşen vatandaşa karadan ve havadan müdahale edildi. İtfaiye ekipleri halat vasıtasıyla uçurumdan aşağı inerek ağır yaralanan Selahattin Can Dindar'a (16 yaş – Kayseri nüfusuna kayıtlı) ilk müdahaleyi olay yerinde yaparken, Sahil Güvenlik ve UMKE ekipleri ise iki personeli helikopterle havadan indirdi.

HALAT KOPTU

Sedyeye sabitlenen yaralı vatandaş yukarı çekilirken sıra kurtarma ekiplerine geldiğinde helikoptere sabit bir düzlemde çıkılmasını sağlayan kılavuz halat koparak boşa çıktı. Olay, tüm ekip üyelerinin profesyonelliği sayesinde sorunsuz atlatıldı. Personellerin taşıyıcı halatta sallanarak asılı kalmalarına rağmen helikopter pilotu ve vinci kullanan personelin dikkati sayesinde kurtarma ekibi de helikoptere çekilebildi.

AYNI ANDA HASTANEDE TEDAVİYE ALINDI

Yüksek oranda kafa travması bulunan 16 yaşındaki Selahattin Can Dindar, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi pistinde helikopteri bekleyen Sağlık Müdürlüğü 112 ekipleri tarafından alınarak aynı hastanede tedavi altına alındı.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (1)
R.TEMEL BALANTEKİN: AİLESİ ve BEN yeğenimi(oğlumuzu) kurtardığınız için tüm ekibe TEŞEKKÜR ederiz..Tüm çabalarımız ve sağlığına kavuşma dualarımız oğlumuz için.Tüm sevenlerin duaları ile ALLAH ın izni ile sağlığına kavuşacak.Kimsenin şüphesi olmasın ki inşallah iyi olacak.CANIM YEĞENİM,CANIM OĞLUM,TÜM DUALARIMIZ SENİN İÇİN,SENİ SEVİYORUZ.(AİLESİ,,TEMEL VE ELİF)
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title