TÜRKİYE OTELCİLER BİRLİĞİ HABERLERİ

Türkiye Otelciler Birliği Haberleri

Türkiye Otelciler Birliği haber, Türkiye Otelciler Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye Otelciler Birliği - 23.09.2021
Oteller KDV indiriminin devam etmesini istiyor
Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, "Konaklama sektöründeki KDV indiriminin Mayıs 2022 yılına kadar devam etmesini istiyoruz" dedi.
Türkiye Otelciler Birliği - 29.06.2021
Dünya turizm ve MICE sektörü profesyonelleri, "ACE of MICE" kapsamında İstanbul'da
Turizm Medya Grubu açıklamasına göre, ACE of MICE, Türk Hava Yolları isim sponsorluğunda, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) stratejik partnerliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Otelciler Birliği, Antalya Tanıtma Vakfı, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği desteğiyle kapılarını açtı.
Türkiye Otelciler Birliği - 04.06.2021
'Nevşehir Kapadokya Tanıtım Stratejisi Çalıştayı' Yapıldı
'Nevşehir Kapadokya Tanıtım Stratejisi Çalıştayı' Yapıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) işbirliğinde "Nevşehir Kapadokya Tanıtım Stratejisi Çalıştayı" düzenlendi. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen çalıştaya; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Barbaros, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, akademisyenler, sektör temsilcileri ve davetliler katıldı.
Türkiye Otelciler Birliği - 21.04.2021
Türkiye Otelciler Birliği, kısa çalışma ödeneği desteğinin uzatılmasından memnun
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "Başta kısa çalışma ödeneği olmak üzere uzatılan destekler turizm sektörü için hayati önem taşıyor.
Türkiye Otelciler Birliği - 14.04.2021
GÜNDEM / 14 Nisan 2021
(İstanbul/15.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, suça sürüklenen çocuklara özel birim kurdu Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki birim, devlet korumasına ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocuklara uygun hizmet modellerinin hızlı ve etkin şekilde belirlenmesini sağlayacak, çocukların gelişimlerini düzenli takip edecek Risk altındaki çocukların haklarının ve esenliklerinin güvence altına alınması, refahlarının yükseltilmesi, ihmal ve istismarlarının önlenmesi ile "İlk Kabul Merkezleri"nin psikososyal destek programlarının belirlenmesi de birimin görevleri arasında yer alacak (Burcu Çalık/Ankara) 2- Bu yıl tatil rezervasyonları "son dakika"ya kalacak Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin: "Bu yıl rezervasyon taleplerinin seyahatten kısa bir süre önce gerçekleşmesini bekliyoruz.
Türkiye Otelciler Birliği - 26.03.2021
Deniz kum güneş üçlemesinin tarih ve kültürle buluştuğu Çanakkale, Rus turistleri bekliyor
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Çanakkale Temsilcisi Mehmet Hilmi Satar, AA muhabirine, Rusya'dan dış ülkelere yönelik potansiyel turizm hareketini Türk pazarına çekip, Çanakkale'nin de pay alması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Türkiye Otelciler Birliği - 13.03.2021
Turizmciler "Karate 1 Premier League" ile umutlandı
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "Karate 1 Premier League" gibi organizasyonların toplantı, teşvik gezileri, kongre, sergi organizasyonlarının (MICE) dünya genelinde yeniden çıkış başladığında yeni işlerin alınmasında Türkiye'ye avantaj sağlayacağını belirtti.
Türkiye Otelciler Birliği - 02.03.2021
TÜROB Başkanı Eresin'den "kısa çalışma ödeneği devam etmeli" talebi Açıklaması
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, turizm sektörüne sağlanan desteklerin devamının ve yeni destekler eklenebilmesinin çok önemli olduğunu belirterek, "Özellikle kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar devam etmesi sektörümüz için hayati önem taşımaktadır.
Türkiye Otelciler Birliği - 02.03.2021
Hatay'da kurulacak "turizm ormanı" için hedef 100 bin ağaç olarak belirlendi
Fidan bağışı kampanyasına, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Otelciler Birliği, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, Turist Rehberleri Birliği ve Türkiye Aşçılar Federasyonu başta olmak üzere toplam 17 sivil toplum kuruluşu katıldı.
Türkiye Otelciler Birliği - 05.02.2021
TÜROB'un 2020 yılı yatırım raporu göre Antalya ve İstanbul yatırıma doymadı
Türkiye Otelciler Birliği'nin (TÜROB) 2020 yılı yatırım raporuna göre, salgına rağmen 2020'de 137 yeni otel projesi için teşvik belgesi başvurusu yapılırken, 2020'de teşvik belgesi alan projelerin yatak kapasitelerine bakıldığında yatırımların neredeyse yarısı Antalya ve İstanbul'a yapıldı.
Türkiye Otelciler Birliği - 15.12.2020
Konaklama sektörü KDV indiriminin devamı ve kira desteğinden memnun
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "KDV indiriminin devam edeceğinin açıklanmasından memnuniyet duyuyoruz.
Türkiye Otelciler Birliği - 14.11.2020
Otellerden "diyabet dostu" menüler
Türkiye Diyabet Vakfı (TÜRKDİAB) ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) arasında yapılan protokole göre, TÜROB üyesi otellerde yiyecek-içecek menülerinde veya açık büfelerde diyabetik ürünlere yer verilecek.
Türkiye Otelciler Birliği - 10.09.2020
Güldiyar Tanrıdağlı ve Erkut Cantürk, Talimhane Sahne'de konser verdi
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Beyoğlu Belediyesi ile Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) paydaşlığıyla kurulan "Talimhane Sahne"de, piyanist Güldiyar Tanrıdağlı ve Erkut Kantürk konser verdi.
Türkiye Otelciler Birliği - 10.09.2020
İstanbul'a temmuz ayında 301 bin turist geldi
Turizm Bülteni, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) verileri derlenerek hazırlandı.
Türkiye Otelciler Birliği - 05.09.2020
"Aziz Dostum Çehov" Talimhane'de tiyatroseverlerle buluştu
İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen, Zafer Algöz'ün yönettiği "Aziz Dostum Çehov" oyunu, Beyoğlu Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) paydaşlığıyla kurulan "Talimhane Sahne"de izleyicilerle buluştu.
Türkiye Otelciler Birliği - 24.08.2020
Temmuzda otel doluluk oranı yüzde 31,4 olarak gerçekleşti
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Türkiye genelinde otel doluluklarının 2019 yılının aynı ayına göre yüzde 58,4 azalarak yüzde 31,4'e gerilediğini açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türkiye Otelciler Birliği Haberleri | Türkiye Otelciler Birliği Haber - Haberler - Türkiye Otelciler Birliği haberleri, son dakika türkiye otelciler birliği haber ve gelişmeleri burada. Bozcaada Turizm Ana Planı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 04:55:15. #1.15#

title