Türkiye 1. Kültür'den
Haberler » Yerel » Türkiye 1. Kültür'den - Haberler

Türkiye 1. Kültür'den

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçlarına göre Düzce Kültür Kolejinin 3 öğrencisi tüm soruları doğru cevapladı.

Türkiye 1. Kültür'den

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş () sınav sonuçlarına göre Kültür Kolejinin 3 öğrencisi tüm soruları doğru cevapladı. Kolejin öğrencisi orta öğretim başarı puanı, TEOG 1 ve TEOG 2 sınavlarında da bütün soruları doğru yaparak ismini birinciliğine yazdırdı.

TEOG sınav sonuçlarının açıklanması ile Düzce'de 13 yıldır eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren ve şampiyonların okulu olarak bilinen Kültür Eğitim Kurumlarına çevrildi. 2015 TEOG sınav sonuçlarına göre Kültür Koleji'nin 3 öğrencisi Türkiye derecesi yaptı. Buna göre orta öğretim başarı puanı, TEOG 1 ve TEOG 2 sınavlarında da bütün soruları doğru yapa Zeynep Tekin ismini Türkiye birinciliğine yazdırdı. Özgür Ege Ergen ve Hasan Doruk Özmetin isimli öğrenciler ise her iki sınavda da sorunların tamamını cevaplayarak Türkiye derecesi yaptılar.

Kültür Eğitim kurumları Kurucusu Hasan Aktürk, başarı olan öğrencileri tebrik ederek "Birinci TEOG sınavda 7 öğrencimiz 700 tam puan, ikinci TEOG sınavında is 5 öğrencimiz 700 tam puan yaptı. Her iki TEOG'da da 3 öğrencimiz 700 tam puan aldılar. Bunlardan Zeynep Tekin Türkiye birincisi oldu. Her iki sınavda da soruların tamamını yapan Özgür Ege Ergen ve Hasan Doruk Özmetin'de Türkiye derecesi yaptılar. Yne birinci ve ikinci TEOG sınavlarında Emir Taşlı, Yavuz Eren Doğan, Feyza Dişçi, Pelinay Özdemir, Meryem Merve Apaydın ve Mustafa Berat Çalışkan tam puan yaptılar. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Düzce'de eğitim öğretim ve sosyal faaliyetlerini sürdüren Kültür Eğitim Kurumlarımız her geçen gün eğitimin çıtasını daha da yükselterek Düzce birinciliğinin yanında Türkiye birinciliği de elde etmiştir" dedi.

Aktürk konuşmasının ardından sınav öncesinde başarılı öğrencilere söz verdiği gibi cep telefonu hediye etti. - DÜZCE

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler