Türk Telekom Lig A

Türk Telekom Lig A'da Geçlerbirliği Oftaşspor'la Karşılaşacak Olan Malatyaspor'da Hedef 3 Puan Olarak Belirlendi.

Türk Telekom Lig A

Türk Telekom Lig A'da Geçlerbirliği Oftaşspor'la karşılaşacak olan Malatyaspor'da hedef 3 puan olarak belirlendi.

Malatyaspor Kulübü'nde, Kulüp Başkan Vekili Nadir Alataş, Basın Sözcüsü Serkan Birer, yönetici Selahattin Dağıstanlı, futbolcular Bülent Akın, Taner Demirbaş ve Atilla Birlik, ortak basın toplantısı düzenledi.

Malatyaspor Kulübü yönetici ve futbolcuları, Süper Lig'e çıkacaklarına inançlarının sonsuz olduğunu belirterek, buna taraftarların da inanmalarını istedi.

Kulüp Başkan Vekili Nadir Alataş, Karşıyaka karşısında alınan beraberliğin her şeyin sonu olmadığını, geride 5 final karşılaşmaları olduğunu belirterek, "Hiç kimse maçın hakemi Cüneyt Çakır'ın verdiği kararları tartışmıyor. Sadece Malatyaspor neden berabere döndü, onun tartışması yapılıyor. Karşılaşmanın dönüm noktası Karşıyaka kalecisi Recep'in, Taner'e cezaalanı içerisinde yumruk atması penaltı ile kırmızı karttı. Ancak Çakır es geçti. Yine Taner'in attığı golün, tekrar tekrar izlenildiğinde ofsayt

olmadığı görülüyor. Ama yardımcı hakem ofsayf gerekçesiyle golü iptal etti" diyerek maçın hakemi Cüneyt Çakır'ı eleştirdi.

Alataş, bu hafta rakipleri Gençlerbirliği Oftaşspor'u mağlup ederek, kalan 4 maça daha rahat çıkmak istediklerini vurguladı.

Orta saha futbolcusu Bülent Akın, futbolcular olarak, Malatyaspor'un Süper Lig'e çıkacağına inandıklarını kaydederek, taraftarların da bundan kuşkusu olmamasını ve kendilerine destek vermelerini istedi. Akın, bir basın mensubunun kulüpte para sıkıntısı olup olmadığını sorması üzerine ise, "Bildiğiniz gibi Türkiye'de her kulüpte bu sıkıntı mevcut. Burası Milan kulübü değil ki, zamanında paranızı alasınız. Türkiye'de her kulüpte yaşanan sıkıntı Malatyaspor'da da olabiliyor. Bizim bu yönde serzenişimiz yok,

alacaklarımızı alırız. Bu geçmişte de böyleydi, şimdi de böyle" karşılığını verdi.

Futbolcular Atilla Birlik ve Taner Demirbaş da yaptıkları açıklamada, ligde 5 maç kaldığını ve bunların hepsini alarak, rakibin de puan kaybetmesiyle birlikte Süper Lig'e çıkacaklarını ifade etti.

(NA-İK-SN-SN-S)