Türk Malı Haberleri

Türk Malı haber, Türk Malı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Malı - 17.11.2021
Ticaret Bakanlığının 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Bununla birlikte, üretimin ve ihracatın ithalat bağımlılığının azaltılması, yoğun olarak ithal edilen bazı malların yurt içinde üretilmesinin yanı sıra, esas olarak yüksek katma değerli mallarda ihracatın artırılması gerektiğini belirten Kalaycı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizin yüksek katma değerli ihracat yapısına ve sürdürülebilir ihracat artışına ulaşması amacı çerçevesinde, ihracatımızın desteklenmesine, gelişen ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda yeni politika araçları oluşturulmaya ve mevcut destek unsurlarında iyileştirmeler yapılmaya devam edilmelidir. Yüksek ve orta teknolojili sektörlerin üretim ve ihracat içindeki payı artırılmalı, nispeten düşük teknolojili sektörlerde tasarım, markalaşma ve etkin pazarlama yoluyla katma değeri yüksek bir yapıya geçiş sağlanmalıdır. Katma değeri yüksek teknoloji geliştirmek, yeni ürün ve süreç üretmek için yaratıcı fikir, araştırma, uygulama ve ticarileştirme unsurlarının birlikte kurgulanmasını gerektirmektedir. Bütün bunları gerçekleştirmek için ilgili bakanlıklarla birlikte kapsamlı bir strateji uygulanmalıdır. Ayrıca, ihracatta Türk malı imajının yerleşmesi için moda marka oluşturulması, tanıtım ve tasarım faaliyetlerinin desteklenmesi son derece önem arz etmektedir.
Türk Malı - 15.11.2021
Helal ürün ve hizmet pazarında HAK'ın etkinliği giderek artıyor
Soylu, AA muhabirine, ihracatçıların hedef pazarlara güvenilir ürünlerle girmesi, "Türk Malı" ibareli ürünlerin itibar kazanması ve tüketici güvenini temin etmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Türk Malı - 07.09.2021
MÜSİAD, Kırsal Kalkınma ve Tarımın Geleceği Raporu'nun sonuçlarını açıkladı
Hayvancılığın Türkiye'nin aslında dünya pazarındaki yeni avantajı ve kozu olduğunu belirten Kaan, "Salgın sonrası bilhassa Çin ve Asya'nın sarsılan algısının yerine oturacak bir Türk malı etiketi ve onun yerel ürünleri bizi hem Avrupa hem de dünya pazarlarında çok farklı yerlere taşıyacaktır.
Türk Malı - 09.06.2021
Polonya'dan Rusya'ya götürülen elmalara sahte 'Türk Malı' etiketi bastılar
Polonya'dan Rusya'ya kaçak yollarla sokulmak istenen elmalar, 'Türk Malı' etiketi basılarak nakliye edildiği sırada Belarus Gümrük Muhafızları tarafından yapılan operasyonla ele geçirildi.
Türk Malı - 21.05.2021
Azerbaycan-Gürcistan Sanal Ticaret Heyeti programı
Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, "Hep birlikte Türk malı imajını, Türk yatırımcısının değerini ve Türk yatırımcısının bulunduğu ülkedeki ekonomiye katkısını göstermeliyiz.
Türk Malı - 07.05.2021
Türkiye'den yılın ilk 4 ayında 1 milyar 75 milyon dolarlık halı ihracatı yapıldı
Bu süreçte hijyenin ön plana çıktığını, gelinen noktada dünya piyasasında "Türk malı güvenlidir" algısının oluşturulduğunu dile getiren Kaplan, "Yaptığımız çalışmalar meyve vermeye başladı.
Türk Malı - 21.04.2021
Türkiye, Kuzey Makedonya ordusuna üniforma bağışında bulundu
Türkiye'nin bağışladığı 7 bin 400 Türk malı üniforma, düzenlenen törenle Kuzey Makedonya ordusuna teslim edildi.
Türk Malı - 16.04.2021
DOF Robotics Turquality programına adım atıyor
"DOF Robotics, temelleri Türkiye'de atılmış, yurt dışındaki şirket ve işletmeleri ile Türkiye'nin uluslararası markası" Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen DOF Robotics Yönetim Kurulu Mustafa Mertcan şunları kaydetti: "Firmamız için uzun ve yorucu bir maratonun son düzlüğüne girmiş olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye'yi dünyada başarı ile temsil eden ve ülkemizin marka değerini artıran bir teknoloji şirketi olma şiarı ile hareket ediyoruz. Turquality, uluslararası markalaşma potansiyeli olan firmalarımızın, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla küresel bir oyuncu olabilmeleri ve söz konusu markalar aracılığıyla olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla hayata geçirilen bir marka destek programı.
Türk Malı - 24.03.2021
Rüzgar enerjisinde 2 bin megavatlık mini YEKA planlanıyor
Türk markalı türbin ve ekipman üretimini gerçekleştirmek istediklerini belirten Karaduman, "Türk malı türbin ekipmanlarını başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine gönderebiliriz.
Türk Malı - 23.03.2021
ABD pazarında tanıtılan Türk mutfağı, Las Vegas Üniversitesinin müfredatına girecek
EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, birlik binasında düzenlenen basın toplantısında, dünyanın en büyük gıda ithalatçılarından olan ABD pazarı için, markalaşma programı Turquality'yi kullanarak Türk malı imajını geliştirmek üzere geçen yıl temmuz ayında çalışma başlattıklarını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türk Malı Haberleri | Türk Malı Haber - Haberler - Türk Malı haberleri, son dakika türk malı haber ve gelişmeleri burada. Kırmızı Oda'nın Doktor Hanım'ı Binnur Kaya hakkında şok eden gerçek!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 12:16:22. #1.16#

title