Türk Eğitim-Sen'den Eleştiri
Haberler » Güncel » Türk Eğitim-Sen'den Eleştiri - Haber

Türk Eğitim-Sen'den Eleştiri

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Türkiye’de eğer liyakatsiz yönetici problemi varsa, bunun en önemli sebebi bu yandaş paralel sendikanın yüzündendir” dedi.

Türk Eğitim-Sen'den Eleştiri

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı , "Türkiye'de eğer liyakatsiz yönetici problemi varsa, bunun en önemli sebebi bu yandaş paralel sendikanın yüzündendir" dedi.


Türk Eğitim-Sen 6. Olağan Toplantısı 'ta gerçekleştirildi. Sinop Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan kurul toplantısına Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen Genel Mali Sekreteri Seyit Ali Kaplan, Sinop İl Başkanı Turgay Şen ve çok sayıda eğitimci katıldı.


Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk eğitimcilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Koncuk yaptığı açıklamada, "Kurum ve kuruluşlarda işler yürümüyor, okullarda hastanede, postanede işler yürümüyor, çünkü işin başında duranlar işleri yürütemiyor. Cumhurbaşkanımız da bunları biliyor. Muhtemelen bu problem bir yerlerde konuşuluyor. Bu şekilde yönetilen bir sistemde yürümeyeceğini herkes biliyor. Aslında bir yandan da sorumluluklarını reddetmeye çalışıyorlar. Buradan söylüyorum, Türkiye'de eğer liyakatsiz yönetici problemi varsa, bunun en önemli sebebi bu yandaş paralel sendikanın yüzündendir. Elbette siyasetin sorumluluğu var o ayrı ama siyasetten önce bunlar sorumludur. Bütün hepsi bunlar tarafından hazırlanmıştır. Bütün kurumlar, Adalet Bakanlığında, SGK'da, Milli Eğitimde vs. bütün kurum ve kuruluşlarda bunlar listeyi hazırlamıştır. Bunları Türkiye aşmak zorundadır bununda altını çizmek istiyorum. Türkiye Eğitim-Sen üyeleri olsun veya olmasın vatan haini olmak dışında dünya görüşü siyaseti ne olursa olsun bilgisi, donanımı, kabiliyeti liyakati olan insanları bu ülke yönetici yapmak zorundadır. Başka çıkış yolu yoktur. Ne yapacaklar yeni bir sistem herkesin çalışan adıyla anıldığı bir sistem getirecekler, hedef nedir? İstediği adamı kıdem tazminatı dahi alınmadan istediği yere koymak. Böyle bir sisteme göz yummayız" ifadelerini kullandı.


Türk Eğitim Sen Sinop İl Başkanı Turgay Şen, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Türk Eğitim-Sen Genel Mali Sekreteri Seyit Ali Kaplan'a kotra hediye etti. - SİNOP

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler